Jak vypadá nejdražší obytný (a prodejný) dům světa?

Když se řekne „nejdražší“ dům světa, tak si většina lidí začne představovat paláce a královské vily doslova přetékající luxusem a péčí předpokládaného služebnictva. Většina z těchto pohádkových obydlí ale buďto není na prodej a nebo svou tržní cenou jednoduše nemohou konkurovat malému domku na německém ostrově Sylt v ceně 4,2 miliónů za metr čtvereční obytné plochy.

Realitní agentura Famous uvádí, že v současné době je skutečně možné prohlásit za „nejdražší prodávaný obytný dům na světě“ právě tuto malou zděnou stavbu s rákosovou střechou v ceně 4, 08 mil. liber. S použitím kurzu 1:30 vůči koruně je pak cena takového domu 123 mil. korun, což není částka nepředstavitelná a je zarážející, že by nebylo možné najít dražší obytný dům. Nicméně, i tak je 123 mil. korun za domek s kuchyňkou, koupelnou a ložnicí poměrně hodně peněz. Ale možná by vše vyřešil dobře promyšlený hypotéční úvěř…

Příroda, výjimečnost, zážitek

Vysokou cenu nemovitost získala především díky dokonalému umístění na severoněmeckém ostrově Sylt. Chatka stojí uprostřed travnatých luk nedaleko moře a nabízí prožívání nerušené samoty v relativně panenské přírodě přírodní rezervace. Něco takového je pochopitelně v rámci přelidněné Evropy raritou, za kterou si realitní makléři rádi nechají zaplatit.

Dům, a nebo spíše chata, nenabízí žádný komfort. Celková obytná plocha nedosahuje ani 50 metrů čtverečních a podkrovní ložnice je sice malebná, romantická, ale poněkud stísněná. Zahradní altán před chatou je v ceně nemovitosti. Zmiňovaná agentura Famous ale prodej domku nepovažuje za nic nereálného a upozorňuje, že je to přesně ten typ výjimečné nemovitosti, který láká bohaté kupce ochotné zaplatit za zážitky a vzrušení v podstatě neomezeně velké sumy peněz.

Další zajímavosti ze světa bydlení.

Red.
Foto: Matthias Haase Immobilien

20.8.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist