Jak vypadá luxusní byt? Zařiďte se stejně! Pojďte na návštěvu

Jedním z nejvýraznějších současných trendů je bezesporu bydlení ve stylu „otevřený prostor“. Znamená to, že jednotlivé místnosti nejsou oddělovány klasickými interiérovými příčkami, ale navazují na sebe volně, jako by jedna přecházela v druhou. Týká se to zejména jídelny a obývacího pokoje. Pojďte se podívat, jak byt vyřešený takovým způsobem vypadá a pamatujte, že tímto způsobem je možné pojmout i jiné, než luxusní bydlení. Zejména pak v malometrážních bytech se dá stylem „otevřený prostor“ vytvořit velkorysý prostor pro život.

127175-1100x618.jpg Celá galerie 8 Zdroj: archiv redakce

Autorem bytu v Singapuru, který můžeme pomocí fotografií navštívit alespoň takto na dálku, je známá kancelář K2LD Architects. Při navrhování byl kladený důraz na hru světel, na množství přirozeného denního světla a na pocit relativně neomezeného prostoru. Jednotlivé kusy nábytku a další zařizovací předměty, se drží při zemi a rozrůstají se v prvé řadě do šířky, čímž nebrání ve volném výhledu a možnosti přehlédnout bez zábran celý byt v jeho otevřeném, maximálně uvolněném prostoru.

Luxusní byt? stačí málo, stačí jedna velká místnost

Byt je vlastně tvořen jednou velkou místností, která je členěna na několik částí a těm jsou přiřazovány různé funkce. Přiřazení funkce se děje pomocí nábytku a tak se o jedné části dá díky rozměrné pohovce mluvit jako o obývacím pokoji a o jiné části pak prostřednictvím jídelního stolu jako o jídelně.

Velká inspirativní fotogalerie luxusního bydlení!

Na otevřený prostor pak navazuje čistě účelově pojatá kuchyň, která tedy není obytná a slouží jen pro přípravu pokrmů. K2LD Architects pak na přání klienta vyčlenili jednu místnost a uzavřeli ji klasickou interiérovou příčkou a dveřmi, čímž vznikla ložnice vyžadují nutnou dávku intimity a klidu. Stejným způsobem funguje jako samostatná a uzavíratelná část bytu i koupelna a další podobné příslušenství.

TIP: není nutné vlastnit takto velký byt. Postačí byt střední a nebo malé velikosti a pak se dá spojit obývací pokoj s kuchyní, která se tak stane obytnou místností. Jako přechodová část mezi kuchyní a obývacím pokojem pak může výborně fungovat jídelní stůl, který se svým určením váže jak ke kuchyni, kde se připravují jídla, tak k obývacímu pokoji, ve kterém je možné trávit čas u společného obědu či večeře.

Luxusní byt a hra světel

Výrazným charakterem tohoto bytu je hra světel a důraz na množství světla denního. Podlahy jsou světlé a nábytek je ve většině případů ještě světlejší a nebo dokonce bílý. Tím se dostavuje pocit lehkosti a je možné pak použit několik vyloženě tmavých a solitérních kusů nábytku, neboť takto řešený byt je lidově řečeno „unese“.

Další inspirace nejen pro luxusní byt, ale i pro běžné bydlení ve článku Chcete bydlet v loftu? Pojďte se podívat do Greene Street Loft!

Red.
Foto: contemporist.com

26.11.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist