Jak vypadá luxus?

Jak si představujete luxus a jak vypadá luxusní bydlení? Čemu je nejvíce podobné? Bude to něco supermoderního a nebo se ti, kteří se luxusem obklopují, chtějí primárně cítit jako na zámku? A kde vlastně končí „normální“ bydlení a kde už začíná bydlení „luxusní“?

115641-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Je zvláštní, že opravdu existuje rozdílné pojetí luxusu, které by se dalo dělit na dva tábory. Jeden, ten výrazně menší, a v podstatě zanedbatelný, představuje luxus jako moderní „značkový“ nábytek, který můžeme označovat slovem „designový“. Co kus nábytku, to slavné jméno současného významného designéra. Ale mnohem větší a takřka drtivou část luxusních interiérů tvoří interiéry nějakým způsobem připomínající období, kdy se žilo na zámcích a ve velkých klasických vilách se služebnictvem a kompletním servisem takříkajíc první třídy. V tomto smyslu hovoří i připravovaný pořad ČT věnovaný milionářskému bydlení.

TIP: zkuste si prohlédnout nějaký nákupní bedekr zaměřený na luxusní zboží a nebo zalistujte časopisy, které se profilují jako tiskoviny zaměřené na cílovou skupinu představující okřídlených „horních deset tisíc“. Čeho tam bude nejvíc? Jak bude vypadat onen luxus?

Velká fotogalerie moderních interiérů

Zámek jako synonymum luxusu

Zámek, šlechta, aristokracie, to vše je zjevně hluboce zakořeněno v nejširším lidském podvědomí a pokud se někdo chce cítit opravdu „luxusně“ a na té „nejvyšší úrovni“, tak pak se začne obklopovat předměty, které připomínají a okazují na kdysi dávno existující nejvýznamnější skupinu obyvatelstva a své obydlí pak bude pomalu formovat do jakéhosi „zámeckého stylu“. A k zámeckému stylu, tedy k tomu dnešnímu zámeckému stylu, který napodobuje dávnou historii,  patří zdobnost, větší či menší míra okázalosti a tedy i důraz na zjevnou přítomnost luxusu. Takový novodobí zámecký styl o sobě vlastně říká „mám se dobře“.

A jak vypadá váš luxus? Znáte tzv. Nové Baroko?

Red.
foto Cattelan Italia, Lineatre

19.10.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist