Jak vypadá byt za 6 miliard?

Ač na nás finanční krize mrká za každým rohem, v realitách to nejspíš neplatí. O nejdražším bytě planety jsme již psali v článku „Nejdražší byty světa: One Hyde Park projekt“. Uběhlo pár dní a toto „nej“ bylo překonáno. Bratři Christian a Nick Candyovi prodali dvoupatrový apartmán v Monte Carlu za neuvěřitelných 6 miliard korun.

128469-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Chytří developeři, bratři Christian a Nick Candy tento byt koupili již v roce 2000. Před deseti lety ho prodala podnikatelka Lisa Safraová za necelé 4 miliardy korun. Deset let čekání uplynulo a velmi se vyplatilo. I když jeden z bratrů v interview loňského roku přiznal, že do nemovitosti investoval asi 26 milionů liber, aby se dostala mezi nejdražší a nejžádanější nemovitosti na světě. A to se podařilo. V letošním roce se jim podařilo slavný byt La Belle Epoque prodat za 1,5násobek jeho původní ceny.

Tento byt není žádnou novinkou na trhu. Má svou dlouholetou historii, která v minulosti nevypadala vůbec růžově. V roce 1999 se zde odehrála záhadná vražda Edmonda Safra, bankéře a manžela Lisy Safraové. Důkazy napovídají, že zahynul v plamenech při požáru uvnitř nemovitosti. Novináři pohybující se kolem případu však spekulovali, že mělo jít o odplatu ze strany ruské tajné služby, která prala špinavé peníze. Edmond Safra měl údajně podpořit FBI v zásahu proti nim. Poté se ale k samotné vraždě přiznal Ted Maher, lékařský pomocník amerických Zelených baretů. Řekl, že sám založil požár, při kterém mimo jiné zahynula i zdravotní sestra. Ted Maher strávil ve vězení pouze pět let. Stále se zde jednalo o spekulacích, že právě Maher byl obětním beránkem a celý incident vzal na sebe za skutečné viníky.

Velká fotogalerie obývacích pokojů

Současný majitel si byt pronajal na neuvěřitelných 97 let za již zmiňovanou cenu 240 milionů eur, což je v přepočtu 6 miliard korun. Novinářům se pochopitelně kolem krku příliš nevrhá, ale ví se, že se jedná o investora ze Středního východu. Bude to dost možná jeden ze zámožných arabských šejků.
Cena 6 miliard korun se vám určitě může zdát vysoká. V tomto exkluzivním bytě, nyní nejdražším na světě, ale naleznete to nejlepší vybavení, o kterém se vám dosud jen snilo. To ale stále není vše, co cenu nemovitosti vyhnalo do závratných výšin. Překrásný výhled na Monte Carlo a jeho kouzelné moře bude majitele oslňovat každý den.

Je zde k dispozici obrovská dvoupatrová knihovna, rozlehlá střešní terasa, krásný velký bazén a příjemnou atmosféru doladí i vzrostlé stromy. Na dlouhé večery je připraven například odpočinkový pokoj s velkým kulečníkovým stolem a dalšími herními příležitostmi. Po večeru může následovat skutečný relax v podobě jacuzzi nebo odpočinek v relaxační židli, z níž se může stát i pohodlné lůžko na spaní. Veškeré vybavení dvoupatrového bytu má nepředstavitelnou cenu, a dokonce i historickou hodnotu. Pochází totiž z mnoha evropských zámků. Jak jinak by se tedy měl majitel cítit, nežli jako král. Zabezpečení je také špičkově zajištěno. Kamery jsou rozmístěny, kamkoliv se podíváte. Dále je tu bezpečnostní sklo a nesmí chybět ani trezorová místnost určená pro to nejvyšší bezpečí.

Nelitujete tedy, že jste realitní nabídku za 6 miliard neodkoupili sami? Rozhodně by bylo čím se chlubit.

Autor: Lucie Marková

Dreamlife

Foto: newsofap.com, leblogluxe.com
Článek vám přinesl internetový portál Dreamlife.cz, exkluzivní e-magazín životního stylu, úspěchu a dosahování osobních cílů.

4.10.2010 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist