Jak vylepšit interiér? Zkuste látky!

Při vybavování interiéru se velmi často postupuje tzv. jedním směrem. Obecně panuje představa o tom, že „kdo má židli“, ten že tedy „bydlí“ a zkrátka zařídit si interiér je v prvé řadě záležitostí nákupu nábytku. Postele, skříně, židle, křesla a pohovky a tím to končí. Zapomínáme přitom zejména na skutečnost, že byt lze zabydlet hlavně pomocí barev, tedy primárně s použitím látek a polštářů a vůbec to neznamená, že bychom nyní mluvili o nějakém modernistickém rozmaru. Naopak!

Hned v úvodu je nutné konstatovat, že čím více látek, tím více prostoru pro ulpívání alergenů a platí to zejména o prachu a dnes tolik diskutovaných roztočů. Jinak řečeno, interiér plný deček a těžkých závěsů není úplně vhodný pro alergiemi trpícího uživatele, tedy pokud se takový uživatel nerozhodne věnovat dvojnásobnou dobu úklidu.

Tradice

A jak je to s tou tradicí? Látky, koberce a polštáře opravdu byly prvními zařizovacími předměty, prostřednictvím kterých bylo a je možné vytvořit ono požadované „útulno“ a pohodlí. Perská nebo Mezopotámská šlechta se „povalovala“ jen na kobercích a mezi polštáři a žádný nábytek typu skříně a poličky doma neměly. Jako úložný prostor postačily truhly.

TIPY

1. Velmi působivého efektu a zároveň onoho efektu „zateplení“ je možné dosáhnout pomocí látkových tapet.

2.

Zkuste na obyčejnou „hranatou“, jakoby moderní pohovku dát pestrý potah.

3.

Nebojte se většího množství zdánlivě nepotřebných barevných polštářů. Jsou pohodlné pro sezení na zemi, na koberci, v křesle stejně jako na židli nebo gauči. Rychle se na ně zvyknete.

4.

Nezapomeňte, že kvalitní látky vypadají dobře i po delším používání, což se o levných látkách říct nedá. Ty svůj „lesk“ ztratí velmi rychle.

5.

Dopřejte si něco tradičního, třeba jen pro potah zmíněných polštářů a máme na mysli atlas, brokát nebo hedvábí. Kvalita těchto látek je velmi inspirující.

 

Interiérové dveře – inspirativní fotogalerie

Karel Holý
Foto:made-in-china.com,decoratingdenblog.com, ideashomedesign.net, dale-rayfabrics.com, heritagewb.com, thevictorianemporium.com, dariendesigncenter.com, easternaccents.com, sasinteriors.net, lafayettedeco.com, bienzobas.blogspot.com, matteohome.com, furniture.trendzona.com, blog.easternaccents.com, opulenceofsouthernpines.com, standardtextile.com, joeruggiero.blogspot.com, amazingdecoration.net, barrerasdraperiesplus.com, valisedesign.com, gilt.com, furniture.trendzona.com, artes-berlin.de
29.11.2012 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist