Jak vybrat ten správný koupelnový nábytek

Každý kdo plánuje rekonstrukci koupelny, stejně jako ti z vás, jimž už krabice na stěhování vesele a nedočkavě poskakují u dveří v touze, odnést vaše osobní věci do zcela nového domova ví, že koupelna musí být především hygienická a praktická.

Koupelnového nábytku je neuvěřitelné množství druhů. Můžete se sestavit vlastní koupelnový set pomocí skládání solitérních skříněk anebo se rozhodnou pro již sestavený koupelnový set.

Velká inspirativní galerie stylového nábytku

Jaký by ale měl být nábytek do koupelny co do kvality zpracování a jakosti své materiálové podstaty?  Jako příklad si můžeme představit jakousi průměrnou koupelnu. Prostorově nijak velkou ale ani příliš malou… zkrátka naprosto běžný koupelnový interiér…  Tak jaký sem pořídit nábytek?

No, asi takový, který je vyroben z pečlivě vybraných, trvanlivých materiálůmateriálů odolných proti vlhkosti. Skutečně kvalitní koupelnová sestava by vám měla sloužit několik let, takže před nákupem se ujistěte, jaké materiály se pro výrobu vybrané koupelnové výbavy použily a zda se jedná o domácího výrobce anebo zahraničního.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Včetně dřevotřískyMDF desek je to především také PVCtvrzené sklo s vysokou odolností vůči vlhkosti a vodě, co si můžete z materiálového spektra vybrat a nemít při tom obavy.  Z dřevin prokazuje velkou odolnost dýha, která vypadá velmi luxusně, pakliže je doplněná o dekorrudé nebo světlé barvě  a vysoký lesk povrchové úpravy.

Odolnost proti vodě a vlhkosti je ukryta v povrchovém nátěru a jeho složení  – zpravidla s příměsí polyuretanu se zvýšenou odolností proti oděru a vodní páře.

Mnohdy je to právě hustota a kvalitní nátěr  laku, co zabrání delaminaci na okraji nábytku a zpuchření na povrchuPovrchová úprava, využívající výhradně jen PVC nemá příliš dobré dlouhodobé vyhlídky na spokojené užívání koupelnového nábytku.

Důležitým aspektem při výběru nábytku je kování a způsob, jak jsou zakončeny zásuvkyKování by mělo mít doživotní trvanlivost a tudíž se vyplatí optat e na kvalitu spojů a jeho připevnění k nosnému materiálu.

Jakýsi „podvozek“ samotných zásuvekposuvných systémů koupelnových setů je také velmi důležitý a rozhodně by se neměl zasekávat, korodovat anebo se jakkoliv ztuha otevírat. Zásuvkové kolejnicové systémy jsou standardem, který bývá zpravidla vylepšen o plynulé dovírání. O stupeň lepší je výsuvná konstrukce, využívající dynamického, kuličkového anebo chcete-li ložiskového posuvu.

Asi nejdůležitější je správně zvolit adekvátní výšku nejvrchnější plochy koupelnového nábytku na jednotlivých skříňkách. Pakliže jste se nevybrali závěsnou koupelnovou sestavu, pamatujte, že bude pravděpodobně zapotřebí ještě zakoupit podstavec anebo MDF soklové spodní desky.

Lucie Sýkorová

Foto: freshome.com  digsdigs.com homenhome.org frugalhomedecor.com .housevira.com stylishbathroomfurniture.wordpress.com .onarchitecturesite.com siamhowto.com decojournal.com – lovinfelix.com .instantdane.net bathroomsdesigns.org femaleways.com .iseecubed.com denoxa.com designwagen.com theluxhome.com

 

27.5.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist