Jak vybrat stůl pro prvňáčka

Halo, rodiče, proberte se z letního snění! Co nevidět je tady škola a to pro mnohé z vás jistě znamená, že vaše ratolest půjde do první třídy. A to si rozhodně žádá „jeho či její první pracovní stůl“. Ale jak jej vybrat?

122351-1100x618.jpg Celá galerie 17 Zdroj: archiv redakce

V dnešní době prakticky všichni mají doma stolní počítač, který dětem také pomáhá s učením. Proto je vhodné zkombinovat PC stůlpsacím, tedy aby bylo dost místa na PC, ale současně aby zůstal zachován pracovní prostor na plnění úkolů. Také neopomeňme nějaký šuplíkskříňku, jež by měli být součástí stolu.

Skříňku využít na učebnice, spolu s pracovními sešity a šuplík na psací potřeby. Také doporučujeme k psacímu stolu zakoupit vhodné křeslo dle výšky dítěte. Psací stůl by měl proto dítěti „sednout jako ulitý“, aby na něj snadno dosáhlo a aby se mu pohodlně psalo.

Zároveň by měl mít stůl takovou výšku, aby si při něm vaše dítě nekřivilo záda. Pracovní kout by měl nabízet i dostatečný úložný prostor na všechny maličkosti, které nepohltí zásuvky. Nesmí chybět police ani kontejnery a úložné boxy.

Pokud má židle opěrky na ruce, nebo pokud je tvarovaná, přispívá to ke stabilitě a je to v pořádku, ale pro zdravá záda dítěte to není nezbytné. Jiným způsobem se sedí na míči nebo na tzv.. dynamické židli. Zde musí tělo „pracovat“, aby se udrželo v sedě.

Velká inspirativní galerie stolů

Jaký má být pracovní prostor malého školáka v bodech:

1. Psací stůlžidle mají mít přiměřenou výšku (tělo za stolem má vytvářet pravé úhly).

2. Pracovní plocha má být dostatečně velká (menší děti potřebují větší prostor).

3. Barva stolu by neměla být výrazná, spíše neutrální, aby dítě vizuálně nerušila.

4. Materiál by neměl být lesklý, aby se na něm neodráželo světlo (kazí to zrak).

5. Pořádek ve školních věcech pomohou udržet různé stojany, držáky, zásuvky či kontejnery (měly by být na dosah).

6. Pokud je na stole umístěn i počítač, neměl by zabírat místo na psaní úkolů, nýbrž by mu měla být věnována samostatná část stolu.

Lucie Sýkorová
Foto:beinteriordecorator.com  everythingmom.com remodelista.com homebasedecor.com, weheartit.com kidsarefrompluto.com home-designing.com home-designing.com fb.ru littlebitsoflovely.blogspot.com, ekkin.com

29.7.2013 1:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist