Jak vybrat křeslo do bytu

Při výběru křesla je důležité promyslet, na jaké účely ho budete využívat. Zda pouze jako dekoraci a přiležitostné místo pro návštěvy, k relaxaci nebo třeba ke každodennímu užívání. Tyto typy křesel se budou od sebe lišit provedením, velikostí sedáku a třeba i přidanými funkcemi.

134251-1100x618.jpg Celá galerie 23 Zdroj: archiv redakce

Křesla mají oproti klasickým židlím hned několik specifik. Pro zdravé a pohodlné sezení by mělo mít stabilní a pevný „podvozek“, nastavitelné podpěrky rukou, pohodlný a přiměřeně široký sedák a zcela nepopiratelně také anatomicky tvarované opěradlo pro pohodlnost zad.

Vaší pozornosti by také nemělo uniknout, z jakého materiálu je křeslo vyrobené. Potahový materiál by měl být snadno čistitelný a příjemný na dotek. Ovšem do takového to křesla je nutné více investovat, ale za zdraví a pohodlí určitě stojí si připlatit. Křesla jsou často vyráběna z materiálů, které ve svých útrobách ukládají prach a mikroby. Na to pozor! Vybírejte snadno potahovatelnou textilii, z níž nebude potah sklouzávat.

Pro osoby, kterým dělá problémy do křesla nasednout, potažmo z něj vstát, jsou určeny modely se zdvihem. Zdvih zvedne křeslo až o 42cm. Válečková masáž je velmi příjemná a napodobuje hnětení lidskýma rukama. Pěkně zregeneruje a uvolní ztuhlé okolí páteře.

Křesla s manuálním polohováním zvedají podložku pod nohy pomocí pružiny. Při sklopení je třeba nohama přetlačit odporovou sílu pružin, což zase od své babičky asi chtít mnohdy nemůžete. Křesla mohou skrývat rozličné mechanismy – otáčivé, výsuvné, s úložným prostorem či masáží.

Masážní křesla slibují relaxaci a odpočinek formou simulované masáže, jejíž intenzita a délka je nastavitelná přiloženým ovladačem. Co ale možná v dokumentech u těchto křesel není napsané, je fakt, že jsou funkční do 90 kg váhy sedícího. Pokud váží více, může se stát, že v určitých částech sedáku nebo opěradla nebude masáž fungovat. Raději se informujte u prodejce. Některá masážní křesla jsou také celkem hlučná. Proto si je před koupí nechte předvést. Nechcete přece, aby se vibrace a hučení z křesla přenášelo na strop sousedů pod vámi. Neplatí vždy, že čím tišší, tím dražší.

Křesla: inspirativní fotogalerie

Evergreenem však zůstává obyčejné křeslo houpací, které si získalo sympatie jak z řad seniorů, tak i jejich vnoučat. Jednoduše, klasika je zkrátka klasika.

Lucie Sýkorová
Foto: digsdigs.com, magzmagz.com, modernfurnituretoronto.info, pursuitist.com, lovely-pics.com, theawesomer.com, likecool.com, justychair.com, homedit.com, decoist.com, cimots.com, trendir.com, kadinlarportali.com

24.7.2015 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist