Jak vybrat barvy do jídelny

Není vždy jednoduché vybrat barvy do bytu, a pakliže je třeba vybírat barvy například do kuchyně propojené i s jídelnou, může být výběr ještě složitější.

120568-1100x618.jpg Celá galerie 10 Zdroj: archiv redakce

Jestliže máme v úmyslu vybírat barvy do prostoru, kde kuchyň, jídelna ještě obývací pokoj vytváří jeden celek, měli bychom mít na paměti, že příliš mnoho výrazných barev by rušilo celkový dojem z tohoto prostoru.
jídelně bychom měli volit ze škály barev teplých odstínů.  Vybírat můžeme z červených, oranžových a žlutých barev. Tyto veselé barvy pomohou v místnosti vytvořit atmosféru družnosti, přátelskosti a taktéž navodí chuť k jídlu. Vhodné budou ale i zemitější tóny.

Jako v cukrárně se budete cítit v kuchyni, které vévodí barvy růžová, bílá a béžová.  Výrazný odstín lze aplikovat ale pouze na jednu stěnu a pár drobností v místnosti.  Ta se pak krásně rozzáří.  Limetková zelená zase vnese do prostoru optimismus a jarní svěžest.  Hodí se velmi dobře do prosluněných místností.

Jídelny – velká inspirativní fotogalerie

Kromě vyloženě teplých barev lze použít i teplejší odstíny ze studené palety barev. Uvidíte, že dobře mohou vypadat například světlejší odstíny modré, žlutozelená, jarní zeleň stejně tak i olivově zelená barva. Mezi barvy vhodné do jídelen lze zařadit i barvy takzvané přechodové. Patří k nim khaki, světle hnědá, bílá káva, okrová nebo světle šedá.  Tyto méně výrazné odstíny by si zasloužily kombinaci s výraznějšími tóny nebo tmavšími odstíny. Touto kombinací pak získáte potřebný kontrast.

Není nutné pomýšlet na barvy stěn v jídelně jako na jedinou možnost barevného zpestření těchto prostor. Barvy lze do jídelny přivést i v podobě pestřejšího nábytku, židlí anebo závěsů na oknech.  I vhodně zvolený a umístěný koberec například pod jídelním stolem, ladící s některou částí místnosti nebo jen drobnými dekoracemi poslouží svému účelu. Pokud bychom si s výběrem barev opravdu nevěděli rady, můžeme si pozvat odborníka na konzultaci až do domu.  Krátká porada s profesionálním designérem nám může ušetřit mnoho času i nejrůznějších předělávek.
Je důležité, aby volba barev do prostor vašeho bytu byla zaměřena na úmysl vytvořit příjemný dojem a aby opticky spojovala jednotlivé části jídelnykuchyní případně dalšími prostory.  Tak se v ní budete cítit sami velmi dobře a pohodlně.

Zuzana Bohdalová
Foto: amazingdecoration.com, interiorexteriorplan.com, furniture.trendzona.com, russetstreetreno.com, loggersretreat.com, nabuzz.com, hypevilla.com.

7.5.2012 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist