Jak vybírat svého „bazénáře“ ?

S přicházejícím jarem nastává čas, který je nejvhodnější pro výběr vašeho nového zahradního bazénu. Proč právě teď? Instalace bazénu do zahrady obnáší činnosti, které je vhodné provádět dříve, než se po zimním spánku probudí zahradní vegetace.

127911-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Hovoříme – li o zapuštěných bazénech, je nutné počítat se vstupem výkopové techniky na pozemek. Vlastní instalaci vybraného bazénu předchází tzv. „stavební připravenost“. Dokumentaci pro zhotovení stavební připravenosti vám každý dobrý prodejce bazénu při bližších jednáních týkajících se uzavření smlouvy na dodávku bazénu a příslušenství rád dodá. Jen ti nejlepší dodavatelé bazénů pro vás dodávku bazénu zajistí kompletně na klíč. Tzn. bez jakékoli vaší starosti realizují bazén, s veškerými výkopy, obsypy,  s pokládkou dlažby i napuštěním a ošetřením vody.

Setkali jsme se s mnoha uživateli bazénů, kteří dnes litují svého výběru dodavatele bazénu. Bazény jsou různě pokroucené, fólie vlnkovaté, hlučná čerpadla písklavě duní ve vytopených šachtách. Dovolat se svému dodavateli se žádostí o nápravu se poté stává takřka nadlidskými výkony.

A jak by tedy měla vypadat firma která vám dodává  bazén? Jak by měla působit firma, která vám dodá jistotu kvalitního produktu?
Zkusme si položit základní otázky, které si budou rozhodující pro výběr vašeho bazénového dodavatele.

pr%20jaro%204.JPG

Zdroj: archiv redakce

1. jakou historii má váš „bazénář“?

Jedním ze základních ukazatelů kvality a profesní zdatnosti dodavatele bazénu je délka jeho fungování na trhu. Můžeme nalézt firmy, které fungují rok, můžeme nalézt firmy, které fungují 10 let. Není nutné zmiňovat, že firma s dlouholetou historií a vybudovanou tradicí je firmou, se kterou jsou zákazníci spokojeni a která vám poskytne kvalifikovanější a odbornější služby než „bazénoví garážoví zlatokopové“ s minimem zkušeností. S dobrou činnosti firmy je úzce spjato také zázemí. Najdeme firmy, které vám bazén prodají ze stavební unimobuňky jako ze svého „sídla“  a jsou firmy, které nabízejí nejen kvalitní ukázková centra ale také profesionální poradenství přímo na místě instalace bazénu. Samozřejmostí renomovaných firem je servisní team i team odborných konzultantů.

2. Co nabízí ve svém sortimentu?

Firma, která vám kromě bazénu nabídne travní osivo, sekačku, motorovou pilu či náhradní přehazovačku na vaše horské kolo může být sice velká, ale můžeme již pochybovat o její patřičné kvalifikaci v oboru. Dále pak firma , která má vedle vyrobených „kvalitních“ bazénů také  ze stejného materiálu septiky, a odpadní jímky asi nebude mít tu pravou představu např. o propojení UV lampy vs. instalaci peristaltického dávkovače pH. či instalaci interiérového bazénu pro lázeňský provoz.

3. Na jaké bazény se firma specializuje?

Každý bazénář má ve svém sortimentu určitý druh bazénů. Jedni nabízí bazény plastové, jiní bazény keramické, či fóliové. Každý nabízí produkt v té „nejvyšší“ kvalitě a každý předešle kvality právě svého produktu. Jsou firmy, které nabízejí bazény z celého spektra technologických provedení. Tito specialisté vám nezávisle na upřednostnění „svého výrobku“ nabídnou přímo na míru pro vás optimální řešení a kompozici bazénu. Vysvětlí vám objektivní výhody a nevýhody jednotlivých provedení a doporučí to nejlepší pro vaši zahradu v závislosti na optimální ceně. Zajistí pro vás vyvážený poměr mezi užitnou hodnotou bazénu a vaší investicí.

4. Zajišťuje firma záruční i pozáruční servis?

V nejparnějším létě se vám po bouřce „utopí“ čerpadlo. Voda se bez filtrování rychle kazí a vy potřebujete od své bazénářské firmy rychlý servis a okamžitou výměnu čerpadla za náhradní. Situace, která může být pro kvalitu vaší vody fatální. Děti, které mají prázdniny bezradně běhají kolem jako brčál zeleného bazénu a vy se  jako „Malý chemik“ všemožným dávkováním chlóru marně snažíte o oživení vody. I toto se může stát a proto je vhodné se při výběru bazénové firmy informovat o zajišťování SOS služeb a veškerých servisních či údržbových prací.

5. Dodává firma bazény i na klíč?

Důležitým faktorem při výběru dodavatele bazénu je také způsob dodávky. Stavební činnosti spojené s přípravou pro bazén si můžete samozřejmě zajistit na základě dodaných technických zpráv sami. Renomované firmy i toto provedou za vás. Do 5 ti týdnů máte na zahradě zakomponovaný bazén s veškerým příslušenstvím vč. dlažby a sprchy. Záruky jsou poté samozřejmě věcí jednoho dodavatele, což je v dnešní době velice praktické.

Bazény – inspirativní fotogalerie

6. Dokáže vám váš „bazénář“  kvalifikovaně poradit“?

Odborné poradenství při výběru bazénu by mělo být u prodejců samozřejmostí. Profesionál v oboru vám rád poradí vše od věcí spojených s vyřizováním stavebních povolení, přes náležitosti elektroinstalační, karajinně architektonické a pod. Jsou detaily, které při osazování a umísťování hrají zásadní roli. Detaily, jejichž opomenutí má nevratné následky.

7. Za co platíme?

Výběr bazénu je také pochopitelně otázkou peněz. Cenové rozdíly mezi bazény jsou výrazné, ale ne vždy je to otázkou levný bazén = špatný bazén a naopak. Vždy je důležité mít dostatek informací o tom, co vlastně kupujeme, v jaké vybavenosti, s jakými možnými vícenáklady apod. V každém případě se vyplatí oslovit skutečného profesionála, u kterého máte jistotu, že za dva roky bude stále na trhu a bude vám stále k dispozici. Někteří prodejci dokáží sice bazén prodat za nízké ceny, ale jejich životnost může být stejně malá jako životnost jimi dodaných bazénů.

Přejeme vám šťastnou ruku při výběru dodavetele bazénu.

 

www.azrelax.cz

PR ČLÁNEK

 

 

17.5.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist