Jak vybírat obklad do koupelny

Vybíráte obklady do koupelny? Co řešíte nejdříve – barvu nebo cenu? Chodíte jen tak po obchodech a hledáte, co vás cvrnkne do nosu nebo máte přesnou představu?

136974-1100x618.jpg Celá galerie 7 Zdroj: archiv redakce

Každý k zařizování koupelny a hlavně vybírání obkladů přistupujeme jinak. Naše kolegyně z redakce je už několik měsíců na honbě za těmi správnými a  až je najde, tak se pustí do proměny koupelny. Obklady musí být prý krásné, levné, trendy a zároveň klasické, aby jí ani po deseti letech neomrzely. Zdá se vám to povědomé?

Kamenné obklady: Velká inspirtivní  fotogalerie.

Nastavte si rozpočet
Ceny obkladů se pohybují od 150 korun za metr čtvereční (to jsou ty nejlevnější na trhu) a mohou se vyšplhat i do 5 tisíc korun za metr čtverečních nebo výše. Změřte si koupelnu a určete si, kolik by měl metr obkladaček přibližně stát, abyste se do vašeho rozpočtu vešli. Usnadníte si tím i výběr. Nezapomeňte do rozpočtu připočítat i práci obkladače, pokud si koupelnu nebudete obkládat sami. I tak ale budete potřebovat penetraci, kvalitní lepidlo a spárovací hmotu.

Vyberte typ
Rozmyslete si, jaký typ obkladaček zvolíte, protože to se odrazí jak v ceně, tak i ve vašem rozpočtu. Nejdostupnější a cenově výhodnější jsou keramické obkladačky, jinak ale můžete sehnat korkové, skleněné, vinylové nebo obklady z kamene.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Vyberte barvu a styl
S barvou je to trošku složitější. Vždy při jejím výběru myslete na to, že koupelnu budete užívat několikrát denně po dobu několika let. Výrazný vzor a barvy, které jsou právě teď trendy, vám mohou za rok vadit natolik, že budete zvažovat nový obklad. Pokud si nejste jisti, nejlépe vypadají v koupelně přírodní barvy – odstíny hnědé (kombinace celé palety od tmavé hnědé až po mléčnou), příjemná je i kombinace bílé s modrou, nebo bílé s fialovou.
Dlouhou dobu vedla žebříčky prodejnosti mozaika, teď už se od celomozaikové koupelny ustupuje, nicméně některé její prvky jsou zachovány jako ozdobný dekor.

Kupte jich víc
Vždy myslete na to, že budete potřebovat podle odborníků o 5 procent více obkladaček pro případ rozbití při manipulaci. Vzhledem k tomu, že obkládat koupelnu plánujete možná až za několik let, je dobré mít pár kousků v zásobě pro případ rozbití i během užívání. Firmy teď mění svůj sortiment velmi často a nikde není psáno, že stejný typ a barvu obkladačky seženete i za dva roky.
Sabrina Harisová
Foto: ehomedecor.net, fancyhomedesign.com, home-designing.com, zimbio.com

 

 

13.8.2012 1:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist