Jak ve zdraví přežít ráno. (Určeno především sovám)

Ti, kteří ráno vyskočí z postele křepce – jako skřivánek – ať raději tento text přeskočí. Není v jejich silách pochopit ty, kteří jsou čilí i po půlnoci, zato propadají ráno čirému zoufalství nad svou neschopností rychle nastartovat. Prostě sovy, no.

shutterstock_1788519158-1100x618.jpg Zdroj: shutterstock

Ano, zdaleka nás tolik nedělí náboženství, politický názor, věk a pohlaví jako dispozice, která je nám dána od přírody. Buď jsme ranní ptáčata, nebo nejsme a patříme tudíž mezi sovy. Sovy pracují pozdě večer, kdy jim to myslí, dokáží se soustředit a nechápou, že skřivani komunikují skoupě a mátožně směřují k ložnici. Je třeba co nejdéle užít večera, který už je dávno nocí, protože ráno bude kruté. Je úplně jedno, kdy nastane a jestli už třeba dávno bude dopoledne, po probuzení jsme prostě my sovy úplně vedle.

Co probouzí

První velké nebezpečí čeká v koupelně, úrazy tu na bdící se spícím mozkem přímo číhají. Chce to světlo, nějaký výraznější vzor i barvu na rukojeti kartáčku na zuby, pomůže studená voda, aspoň natolik, že se sova dopotácí do kuchyně. Je čas být na sebe hodní, tuze hodní. A myslet na to včas, večer!

K procitání pomůže výrazný hrneček s nějakým milým vzorem, zvířátkem atp., také vzorovaný talíř může sehrát dobrou probouzecí roli, stejně jako barevné prostírání zase může prospět v orientaci. Musíte-li vykonávat další činnost než jenom usednout na svoje místo, zařiďte si barevné rozlišení vnitřních zásuvek.

Zachovejte harmonii

Celé prostředí místa, kde začínáte den, by mělo být harmonické a povzbuzovat vaše sotva bdící smysly. Příznivě na ně působí příjemná vůně, ať už květin, nebo parfému, pěkný dekor, ladící vzory. Chce to barvy, samozřejmě, ale příliš pestrá směsice všeho možného pohodovému pomalému probouzení spíš škodí a dokonale vás zmate. Pokud jste většinou vystaveni té hrůze, že snídani musíte sami připravit, pracujte na tom večer, prostřete rovnou stůl pro snídani. Pěkně na oči nachystejte zástěru – raději s výraznějším vzorem, do které se obalíte, abyste se nemuseli znovu kompletně převléknout. Také si rozhodně pořiďte příruční kousek nábytku s barevnými nebo výrazně označenými šuplíky, v nichž je čaj, sítko na čaj, káva a jiné ranní nutnosti, které jinak nenajdete.

V noci si také nachystejte všechno, s čím po snídani vyrazíte do světa, rozhodně se to vyplácí, hlavně u kabelek a tašek, v nichž jsou nutné doklady, průkazky, peníze, karty apod. I tak budete ráno tupě stát uprostřed místnosti a snažit se přijít na to, co jste kam dali a proč. Řešení by tu bylo, máte-li odvahu a talent: Vycvičte si milující bytost, která vás nástrahami rána bezpečně provede a snídani připraví sama. I mírně odrostlé děti to zvládnou lépe než vy. Tak klidné a bezpečné ráno!

 

1.2.2023 9:05 | autor: Vladimíra Storchová | zdroj: Vlastní zkušenost redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist