Jak ušetřit na pojištění domácnosti

Pojištění domácnosti by se pro většinu lidí mělo stát jakousi samozřejmostí. Nikdy nevíte, co se může stát. Jak hovoří známé úsloví, neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. I přes tuto skutečnost je zapotřebí poznamenat, že zhruba jedna třetina všech domácností žádné pojištění uzavřené nemá. Mnozí lidé udělají chyby už při samotném uzavírání pojistky. Jaké? To se dozvíte v následujících řádcích. Zároveň samozřejmě zjistíte, jak na pojištění domácnosti co nejvíce ušetřit.

Pojištění domácnosti a nemovitosti se liší!

Na tuto skutečnost jednoznačně myslete. Častokrát se tyto dvě pojistky zaměňují. Jde o dva různé finanční produkty, které jsou určené pro konkrétní situace. Rozdíl je přitom vcelku prozaický.

Pojištění nemovitosti je pojistka vztahující se ke konkrétnímu objektu. Pojištění domácnosti se vztahuje na vybavení, které se v interiéru konkrétního objektu nachází. Velkou výhodou je i fakt, že do pojištění domácnosti je možné zahrnout pojištění odpovědnosti ve standardním občanském životě. Velmi výhodnou se tato pojistka stává hlavně v momentu, kdy vám třeba praskne akvárium nebo se naruší přívod k pračce a podobně. Škody u vašich sousedů pak budou hrazeny právě z této pojistky.

Podpojištění a přepojištění

Oba dva extrémy mohou člověku značně ublížit. V první řadě si musíte zjistit reálnou hodnotu vaší domácnosti. Jde o pojistnou hodnotu domácnosti, tedy nejvyšší možnou částku, již vám bude schopna pojišťovna hradit jako součást pojistného plnění. Pokud si stanovíte tuto hodnotu nižší, než je reálné ocenění věcí v domácnosti, může se stát, že nakonec bude celá domácnost podpojištěná a vy se nedostanete na peníze, které byste si jinak představovali.

Druhým extrémním ukazatelem je přepojištění. To se sice stává mnohem méně, nicméně i s ním můžete prodělat hodně peněz. Na zálohách za pojištění totiž platíte mnohem více. Za delší dobu už se může jednat o vcelku horentní sumy.

Nastudování pojistných podmínek jako samozřejmost

Podepíšete-li pojistnou smlouvu bez předchozího nastudování podmínek pro pojištění, vystavujete se velkému riziku, že vás to bude stát nemalé peníze. Podívejte se na všechno, co zahrnuje základ pojištění. Jednat by se mělo jak o škody způsobené požárem, tak i vodou, případně vloupáním se zlodějů. Zkrátka se přesně informujte o tom, na jaké situace se pojistka váže. Být jich může spousta.

Domácnost musí být dokonale zabezpečena

Máte vaši domácnost precizně zabezpečenou proti případné nečekané a hlavně nezvané návštěvě? Vchodové dveře by měly disponovat nejrůznějšími bezpečnostními prvky. Není-li tomu tak, pojišťovna může dokonce zamezit pojistné plnění. Tím pádem byste přišli o poměrně velkou částku.

Stejně tak si zkontrolujte zabezpečení oken, případně nainstalujte nějaký ochranný systém. Ideální jsou kamery napojené na alarm a samozřejmě GSM modul. Případnou nezvanou návštěvu tak můžete doslova chytit při činu.

Srovnávejte pojistky

Bylo by velkou chybou uzavřít hned první pojištění domácnosti, na které narazíte. Na trhu se nachází vcelku velké množství nejrůznějších pojistek, které jsou více či méně výhodné. Přímo na internetu si dnes není problém porovnat nejrůznější produkty rychle online. Za chvíli budete znát přesně charakteristiky jakéhokoli z nich. Jednat se může o výši pojistného plnění, limity a cokoli dalšího. Určitě se na internetu pečlivě podívejte.

Bez problémů můžete mít pojištění domácnosti levněji třeba s https://buykers.com/cz/slevove-kody/allianz-direct. Pojistku si jednoduchým způsobem uzavřete přímo online z pohodlí vašeho domova. Za několik minut budete mít hotovo.

20.9.2019 11:24 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist