Jak také může vypadat ohniště

Pobyt venku, na terase nebo v zahradě máme často spojen nejen s koupáním, ale také s posezením u ohně. Každý miluje plavání bazénu, oblíbili jsme si zvuk padající a šplouchající vody. Těšíme se v horkých dnech z blízkosti vodní stěny, která vzduch kolem nás v horkých dnech dokáže příjemně ochladit. Jakmile se však navečer ochladí, rádi se všichni zakoukáme do oranžových ohňových plamenů.

V některých případech jsou spojeny tyto dva protikladné prvky a výsledek je doslova okouzlující. V rozsáhlé fotogalerii u článku najdete mnoho nápadité inspirace, jak mohou vypadat nejrůznější přenosné krby, mísy na oheň, zahradní ohniště anebo jen nádoby, které zajišťují v zahradě nebo na terase osvětlení.

Mísy s ohněm vytvoří příjemnou podvečerní atmosféru pro posezení s přáteli, rodinou nebo známými. Pokud se ochladí, můžeme se u nich ohřát, díky ohni pro nás ani okolo poletující hmyz nebude tak otravný a celé prostředí bude díky zajímavému osvětlení vytvářet příjemnou romantickou náladu. Kov, kámen a sklo jsou k tomuto účelu nejvyužívanější materiály. Pokud spojíte vodní prvek s ohněm, vytvoříte okouzlující kontrast.

Všichni máme rádi pohled do ohně. S ohněm je to stejné jako s vodou, dovedeme v něm vidět stále něco nového, dokáže upoutat náš pohled klidně i na dlouhé hodiny, stejně jako voda. Na ohni i na vodě je něco nebezpečného a zároveň velmi atraktivního. To je ten pravý důvod, proč si mnozí z nás chtějí zkrášlit svou terasu nebo okolí domu venkovním krbem anebo ohništěm. Může to být jak tradiční velký kamenný krb, anebo také kompaktní rafinovaný model přenosného krbu. Některé druhy krbů využívají speciální palivo, takže oheň můžete pozorovat, aniž by vás obtěžoval kouř anebo zápach. Mnohé z těchto modelů lze použít nejen v exteriéru, ale i v interiéru.

Díky současnému pestrému výběru si najde svůj krb či ohniště opravdu každý. Nechejte se tedy inspirovat a užívejte léto. Další inspiraci hledejte například v našich článcích „Venkovní koupel ve svém“ a „Originální krb v obýváku – doma jako na horské chalupě“.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com, everythingsimple.com

13.8.2013 1:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist