Jak skladovat zahradní nábytek

Než pojedete z chalupy zpátky do města, měli byste si uvědomit, že péče o zahradní nábytek nespočívá jen v jeho správném užívání, ale také ve skladování, které může jeho životnost výrazně ovlivnit a to zejména směrem k jejímu snížení. Jinak řečeno, špatně uskladněný nábytek může snadno zrezivět, začít plesnivět a nebo ztratit svůj atraktivní vzhled.

Zahradní nábytek patři do skupiny nábytku, který je určen pro zařízení obytného exteriéru a je tedy navržen, konstruován a vyroben tak, aby dobře snášel změny teploty, déšť a tedy vysokou vlhkost a nebo jiné nepřízně počasí. A právě zmiňovaná vlhkost je nejslabším místem každého zahradního nábytku.

Pokud není vás zahradní nábytek vyroben z nerezové ocele a nebo z jiného podobného materiálu, pak musí být opatřený ochranným nátěrem, který zabrání pronikání třeba právě oné vlhkosti na „dřeň“ kostry nábytku. Vlivem nešetrného zacházení se taková ochranná vrstva může poničit, nábytek se lidově řečeno může „otlouct“ a problémy na sebe nenechají dlouho čekat.

Inspirativní zahrady a terasy – Velká fotogalerie

PROTO:

1. Než odjedete z chalupy zpět do města a než nábytek uskladníte, ověřte si, zdali není otlučený takzvaně až na zmiňovanou „dřeň“, tedy na „holé dřevo“, které může vlivem vlhkosti začít plesnivět, nebo na „holý a nechráněný kov“, které dokáže během krátké chvíle zrezivět.

2. Pokud nábytek po dobu vašeho pobytu zmokl, osušte jej.

3. Nábytek uskladněte tak, aby na něj nemohla vlhkost, tedy nikoliv na hliněnou podlahu přístřešku či stodoly, ale do suchého prostředí.  Přikryjte jej nějakou plachtou nebo látkou, což je vhodné zejména na konci sezóny jako ochrana před mrazem.

Inspirativní fotogalerie zahradního nábytku

Vaší zvýšené pozornosti se doporučuje ochrana nábytku vyrobeného z exotických dřevin, např. z teakového dřeva.

Red.
Foto: Hartman, Kettler a archiv redakce

11.5.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist