Jak si vytvoříte shadowbox

Shadowbox je originální dekorace na zeď, která může být plná vašich vzpomínek, maličkostí, které sbíráte nebo dárečků, které jste v průběhu let nastřádali od dobrých přátel. V článků vám poradíme, jak si ho vytvořit.

134321-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Promyslete si, jaký shadowbox (vitrínku) budete tvořit. Je to velmi důležité pro volbu rámu. Pokud začnete s fotografiemi z dovolených, letenkami a vstupenkami na zajímavé atrakce (jen pro ilustraci), můžete si vybrat běžný větší dřevěný rámeček na fotografie. Po naskládání a upevnění vše přidrží sklo. Jestliže se rozhodnete pro škeble, kamínky a malé upomínkové předměty, pak vyberte silnější rámeček, který bude uvnitř skýtat více prostoru. Minivitrínky se také dají sehnat ve vetešnictvích, starožitnostech, anebo přemluvte někoho šikovného ať vám boxík vyrobí úplně nový nebo stvoří z nějakého starého nepotřebného obrazu (na zadní stranu rámu z obrazu se připevní třeba dřevěný šuplík, nebo i krabice z tvrdého papíru – ta ale musí udržet tíhu rámu!)

Připravte si maličkosti, které vložíte do shadowboxu a vymyslete si barvu jeho pozadí. Je možné, že pod všemi drobnůstkami nebude vidět, ale nikdy nevíte. Pokud pozadí vyplníte barevným papírem, novinovým článkem nebo třeba vytištěnou koláží z fotek, kterou jste před tím zpracovali na počítači, pořádně vše upevněte.

♣Pokud raději než papíru dáváte přednost práci s vlnou, určitě si přečtěte článek Kouzelné, ručně pletené potahy na křesla

Dejte si čas a vše dobře poskládejte tak, aby byl každý kousek, nebo jeho důležitá část dobře vidět. Pak si vezměte ozdobné špendlíky, oboustrannou lepící pásku na papír a své dílo zajistěte. Pak už jen zakryjte sklem a máte hotovo.Shadowbox je nejen originální dekorace do bytu, může se také stát velmi osobním a milým dárkem, pro někoho, na kom vám záleží. Jestliže však budete chtít někoho obdarovat, promyslete si, v jaké barvě by měl shadowbox být, aby v interiéru obdarovaného ladil. Byla by škoda, aby skončil ve skříni, protože se nikam barevně nehodí.

Sabrina Harisová
Foto: realsimple.com, forkandvine.blogspot.com, writeclickscrapbook.com, heavenlypetalsofmaui.com

30.5.2012 2:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist