Jak si vybrat postel?

Je to v podstatě velmi jednoduché. První je zdraví a s tím související pohodlí. A hned vedle toho je dalším podstatným kritériem vzhled postele. Ani ten by neměl být opomíjený, vždyť se zamyslete nad tím, zdali se cítíte lépe v hezkých a nebo v méně pohledných, byť také pohodlných šatech. A s postelí je to stejné. Když ve vás bude vyvolávat pocity bezpečí, klidu a čistoty, pak si v ní odpočinete lépe, než např. v černé robustní posteli, kde na vás bude padat pocit stísněnosti a úzkost.

126213-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Zkuste se v prvé řadě zamyslet nad tím, jak žijete a co máte rádi. Jak vypadá např. váš obývací pokoj. Je moderně vybavený? A líbí se vám. Není to tak, že  třeba v koutku duše inklinujete k rustikálnímu nábytku? Pokud ano, pak se nenechte odradit ohrnováním nosu nad venkovským stylem a rozhodně si něco takového pořiďte. Nikde není psáno, že musíte mít moderní ložnici.

TIP: pokud máte v ložnici již nějaký nábytek, který by tam měl i nadále zůstat, pak zkuste pořídit postel provedenou ve stejném barevném rodu, ale v jiném odstínu, tedy např. čokoládově hnědá skříň a světle krémová barva zvaná často „bílá káva“ vaší nové postele.

Postele – inspirativní fotogalerie

A zdravotní parametry?

Klíčivé jsou zdravotní matrace. Těm se věnujeme ZDE. A opomenout byste neměli ani pevný kvalitní rám. Zkuste třeba lamelový, kdy jsou lamely uloženy v kaučukových pouzdrech. V každém studiu zdravého spánku budou vědět, co při vyslovení takového přání máte na mysli.

A jaké je pak tzv. desatero zdravého spaní? Čtěte ZDE.

Bez čela a bez pelesti?

Zdá se to možná nepodstatné, ale opravdu je to tak, že čelo postele, tedy to, co má spící člověk za hlavou, může být pro někoho zcela zásadní parametr ovlivňující kvalitu spánku. Zejména pokud máte postel umístěnou přímo uprostřed místnosti tak, že ze žádné své strany není přisunutá ke stěně, může být absence čela problém. Spáč se může podvědomě cítit ohrožený a nechráněný. A navíc, když se budete chtít v posteli třeba posadit a číst si knížku? Jak a o co se opřete?

Red.
Foto: Ranny Architects

16.1.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist