Jak si udělat velikonoční smajlíky

Velikonoce v novodobém pojetí představují hlavně radost z příchodu jara. A proto by měly být hodně barevné a veselé. Proč si na vajíčka nenamalovat světový symbol úsměvu – smajlíka? Každý koledník od vás půjde opravdu veselý. : -)

Tento nápad patří k těm, které jsou velmi jednoduché, stačí jen na ně přijít. Nejde o žádné vybočení z tradičního barvení kraslic, jen motiv je současný.

Jak na to?

1. Vajíčka můžete použít vyfouklá, umělá nebo klasicky vařená.

2. Každé vajíčko musíte obarvit na žluto. Nejjednodušší je použit obyčejné potravinářské barvy na velikonoční vejce, které koupíte za pár korun v každém supermarketu. Jen je potřeba použít bílé vejce, protože hnědá by byla po použití barviva příliš do oranžova. (Ale na druhou stranu, kdo by o něco tmavší odstín řešil?) Na vajíčka, která nejsou určená ke konzumaci, použijte anilinové nebo temperové barvy

3. Vajíčka po obarvení nechte opravdu důkladně uschnout.

4. Poté si vezměte k ruce permanentní fixy – bez černé se neobejdete, pro větší pestrost motivů použijte růžovou na srdíčka, modrou na slzy smíchu, červenou na rty a bílou na zuby. Na vajíčka určená ke konzumaci použijte pro jistotu zdravotně nezávadná. (Například fix na porcelán a sklo, který je založený na vodní bázi. Nebo jedlé potravinářské fixy.) Na vejdumky nebo umělá pak jakýkoliv nesmazatelný fix. Doporučujeme předem vyzkoušet, jak budou držet.

5. Dále už nechte pracovat svou fantazii. Doporučujeme nejprve si každý motiv vyzkoušet nanečisto na papír, abyste si ho lépe představili a „dostali do ruky“.

6. Používáte-li dlouho schnoucí fixy, postupujte po vrstvách jednotlivých barev – nejprve malujte černou, nechte zaschnout, poté přidejte další barvu a po zaschnutí další atd.

Nemusíte zůstat jen u smajlíků. Vtipných a neokoukaných motivů je tolik! Malí koledníci určitě ocení i partu Mimoňů.

mimonok.jpg

Zdroj: archiv redakce
Také rozkošné obličejíky zaujmou dětské koledníky. Podobné totiž v košíku mít nebudou.

xichtiky.jpg

Zdroj: archiv redakce
A nezapomeňte vytvořit i něco na zub. Dokonalé budou makronky ve stylových smajlíkovských či mimoňských motivech.

makronky1.jpg

Zdroj: archiv redakce

Letošní jaro bude žluté a veselé!

Tvoříte rádi? Inspirujte se na forum.living.cz

Text z dostupných zdrojů vytvořila redakce
Foto: studiodiy.com

18.3.2016 4:29

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist