Jak si udělat plátěné pytlíky na sušené houby

Sušené houby ukládám vždy do látkových pytlíků, které si našiji ze zbytků plátna
a bavlněných látek. Protože je často i daruji svým přátelům a známým, vymýšlím si stále nové a nové kombinace látek a jejich zdobení.

Letos jsem si připravila pytlíky ze zeleného plátna kombinované s červeno-bílým kanafasem
a malovaným obrázkem. Při malování jsem se inspirovala atlasem hub, kde jsem si vybrala obrázky hub jako předlohu pro malování.

Základní tvar jsem si načrtla obyčejnou tužkou. Na malování jsem použila barvy na textil Setacolor od firmy Pébéo, kterými jsem pak namalovala obrázky hub přímo na látku. Tyto barvy jsou vhodné pro malování štětcem a dají se velmi dobře mezi sebou míchat. Tak jsem si vytvořila další odstíny barev.

Po zaschnutí obrázku jsem látku žehlila po rubové straně přibližně po dobu 5 minut. Barvy se tím zafixují a pak je obrázek odolný i proti vyprání při teplotě vody do 40 °C.

Houby maluji buď přímo na pytlík, jako je tomu v případě červených hub na zeleném podkladu, nebo také zvlášť na bílou látku, ze které vyrobím obrázek, který pak našiji na podkladovou látku.

Moje pytlíky se sušenými houbami mají vždycky úspěch, a tak už v tuto chvíli vymýšlím nové vzory a kombinace látek na příští rok.

Návrh, realizace, foto a text: Hana Rašínová

12.8.2016 10:19

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist