Jak si udělat pěkné léto doma na zahradě

Stůl, který se dá rozložit, sezení, z něhož snadno uděláte ležení, něco stínicího, když slunce pálí, a něco svíticího, když se setmí. Tak málo stačí, abychom se mohli v pohodlí a pohodě nastěhovat na zahradu, snídat na balkoně, večeřet na terase. Výsada, kterou nám dává léto.

amazonashngemattengmbh_1359034_loungesofasienaunon-1100x618.jpg Celá galerie 19 Zdroj: . AMAZONAS Hängematten GmbH

Vypadá to jednoduše, pár věcí a je vystaráno. Ve skutečnosti práce na pohodlném životě venku nikdy pořádně nekončí. Měla by ale začít hodně brzy, hned po nastěhování do domu, hned po získání zahrady či aspoň šikovného balkonu v novém bytě. Člověk nemá ztrácet zbytečně čas, a těch pěkných rán a teplých nocí si má užívat, když jsou, ne až všechno dodělá, zařídí, dotáhne, vymaluje, pověsí atp.

98-rensonma.jpg

Zdroj: archiv redakce

Jídelní kout na zahradě

Máte-li domek a dostatečný prostor, určitě si vytvořte pěkný kout, který je blízko kuchyně, pěkně rovný, dá se zastínit, a bude se tam dobře stolovat. V galerii najdete inspiraci z teplejšího jihu, ale když si tak promítnete horká léta posledních let, není marné osvojit si podobu různých zastíněných patií, loubí nebo aspoň pergol. Možná se blíží čas, kdy se i u nás bude stavět dům se samozřejmou letní částí.

Na takové místo patří lepší nábytek, jde přece jen o prodloužení interiéru. A když se uzavřou pohyblivé prosklené stěny, je nábytek najednou uvnitř domu a také tam přes zimu zůstane. Neukrývá se jako plastové či dřevěné zahradní židle. Je velmi příjemné, když součástí tohoto prostoru je i letní kuchyňka, krb či gril.

Lenošení pod širým nebem

V místě, kde se s rozkoší povalujeme, potřebujeme kromě polohovacích lůžek, sklápěcích křesel a lehátek drobné přídavné stolky či stoličky, abychom si měli kam odložit chlazený nápoj. Nějaký ten slunečník, pokud nelenošíme rovnou pod roztahovací markýzou či plátěnou střechou. A poblíž nějaká voda na osvěžení?

Úvahy o bazénu, není-li rovnou součástí projektu, obvykle opravdu přicházejí až později, když je v domě vše hotovo. Dobře si promyslete a spočítejte, kolik času vám zabere čištění bazénu a další údržba a kolik času v něm doopravdy strávíte. Když už se rozhodnete pro, nešetřete na zakrytí, prodloužíte si tím sezonu a možnost zaplavat si až o dva měsíce navíc.

9-dna-by-jos-a-gandia-blasco-ma.jpg

Zdroj: archiv redakce

Rozhodně ale byste měli mít po ruce zahradní sprchu, ať už jako solitér pro osvěžení a radostné cákání s dětmi, nebo jako doplněk bazénu, zvlášť když se do něj vrhá pravidelně hodně lidí a návštěv. Pak je opláchnutí zpoceného těla před vstupem do bazénu nezbytné.

12.6.2020 10:30 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist