Jak si udělat malované prostírání s motivem pivoňky

Pivoňky, květiny s nádherným květenstvím pomalu odkvétají. Abychom si mohli připomínat jejich nevinnou krásnu a něžnost, vytvoříme si pomocí barev na textil vlastní malované prostírání. Tato technika vás uchvátí na tolik, že nezůstanete jen u pivoněk a pro další inspirací sáhnete po starém herbáři.

Budete potřebovat:

  • plátěný bílý ubrousek
  • barvy na textil Setacolor (Pébéo)
  • štětec na malování
  • konturovací černý fix na textil
  • žehličku

Libovolný motiv květiny si předkreslete tence obyčejnou tužkou na čistý a vyžehlený látkový ubrousek. Vhodný materiál je len nebo bavlna. Jako inspiraci můžete použít např. starý malovaný herbář rostlin, kde si můžete vybrat například jednoduchý květ pivoňky. Květinu si podle potřeby můžete i zvětšit na kopírce a použít obrázek jako šablonu, pokud se necítíte přímo na kresbu podle předlohy.

Barvami na textil vybarvěte jednotlivé plochy, barvy lze spolu libovolně míchat a vytvářet tak další a další odstíny. Začněte květem, pak vybarvěte listy a nakonec celou květinu okonturujte tenkým černým fixem na textil, abyste tím malbu zvýraznili.

Když barvy dokonale zaschnou, zafixujte je podle návodu výrobce na barvách žehlením po rubové straně látky.

Po zafixování se dají ubrousky běžně používat i prát.
Text a foto: Hana Rašínová

10.6.2016 10:09

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist