Jak si udělat levandulové sáčky a srdíčka

Na zahrádce právě kvete levandule, někde už ji dokonce sklidili a suší ji zavěšenou ve svazečcích na suchém větraném místě. Ze sušených květů levandule si vytvoříme vycpané sáčky či srdíčka, které zavěsíme do skříně, abychom odradili případné moli. Srdíčka i sáčky jsou určitě také pěkným dárkem, který potěší každého milovníka krásných věcí.

Budeme potřebovat:

  • modrobílé bavlněné látky a jednoduchým vzorem
  • bílé a modré saténové stužky a krajku
  • saténové růžičky
  • jehlu, nitě
  • nůžky
  • usušené květy levandule

03.jpg

Zdroj: archiv redakce

Šijeme srdíčka:

Z bílé čtvrtky si vystřihneme šablonu vhodné velikosti na srdíčka. Ta pak překreslíme na látku a 2 x vystřihneme s 0,5cm přídavkem na šev. Srdíčka ušijeme kolem dokola na stroji, přičemž všijeme poutko na zavěšení a ve spodní části necháme asi pěticentimetrový kus látky nesešitý, abychom mohli srdíčko vycpat sušenými levandulovými květy. Srdíčko vycpeme tak akorát, aby nebylo příliš bachraté. Otvor zašijeme jehlou s nití, našijeme uvázanou mašličku a na středový uzel naaplikujeme a našijeme saténovou růžičku.

Šijeme pytlíky:

Ustřihneme obdélník 19 x 16 cm, na který našijeme asi 4 cm od spodního okraje pruh bavlněné krajky a nahoře zalemujeme okraj. Pak látku přehneme na polovinu, po rubu sešijeme pytlík na stroji a hotový ho obrátíme na líc. Do pytlíku nasypeme usušené květy levandule, přišijeme poutko ze saténové stužky a uvážeme mašličku.

Hotové sáčky nebo srdíčka s levandulí zavěsíme do špajzu nebo do skříní, abychom tak odradili od návštěvy všechny moly.

Text a foto: Hana Rašínová

22.7.2015 9:58
Více o tématu: darlevandule

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist