Jak si poradit s malou ložnicí

Malá ložnice má své výhody a nevýhody. Je trochu složitější jí zařizovat, na druhou stranu překvapí svou útulností. Takže pokud zrovna řešíte podobný problém se zařízením malé ložnice, čtěte dál.

Malá ložnice by měla být vzdušná
Snažte se malý prostor nezahltit vším, co vám přijde pod ruku. Ložnice není skladiště nevyužívaných rotopedů, nářadí na opravy v bytě a nebo kusů nábytku, který se nikam nevešel, ale mohli byste ho ještě někdy použít! Stísněný prostor totiž vnímáte i ve spánku, který je často neklidný a nekvalitní a vede k roztržitosti, únavě a také k nejrůznějším chorobám.

Nábytek do malé ložnice
Úplně nejlepší by byl nábytek vytvořený na míru vaší ložnici. Protože je malá, cena za takový nábytek nebude vysoká a vy budete mít jistotu, že plně využijete volný prostor a o žádnou skříňku nebudete zakopávat. Pokud ale nemáte možnost si nechat nábytek vytvořit a musíte se spokojit s tím, co je na trhu, vyhněte se masivním skříním, oblým tvarům a nestandardnímu zpracování. To vše vám opticky zmenší prostor, nehledě na to, že se k takovým kouskům špatně navazuje s ostatním nábytkem a s postelí. Volte raději vysoké, štíhlé skříně, které nezaberou tolik prostoru a pokud sáhnete po světlých barvách, tak i když věnujete jednu celou zeď úložným prostorům, nebudete mít pocit, že vám skříňové sestavy zabraly celou ložnici.

Nepřehlédněte – velká galerie ložnic

Postel do malé ložnice
Většina designérů vám nejspíš řekne, že okolo postele má být určitý prostor, a proto máte vybírat z menších modelů. K čemu vám však bude nádherná ložnice na pohled, když se v malé posteli prostě nevyspíte? Postel vybírejte podle toho, abyste se do ní vešly celí! Možná se smějete, ale ještě stále existují ložnice, ve kterých najdete spáče, kterým „čouhají“ nohy z postele. Pokud postel zabírá většinu pokoje, lampičky připevněte na stěnu a volte malý noční stolek, jen na ty nejnutnější věci. Snažte se, aby na obou stranách bylo dost místa pro pohodlné vstávání z postele. Pořiďte si přehoz, který sladí a opticky vyrovná povrch postele a tím zajistí pořádek v  malé ložnici.

Sabrina Harisová
Foto:homedit.com, apartmenttherapy.com, niriti.com, freshome.com

25.7.2012 1:01

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist