Jak se všichni vejdou do jednoho privátu?

Začíná podzimní semestr a vy stále nevíte, kde budete bydlet. Koleje jste nedostali a na privát nejsou peníze, protože s ostatními v jednom pokoji byste se nesnesli a zaplatit si jeden pokoj je zbytečný luxus. Ale ono všechno jde. Jen je třeba zapřemýšlet při zařizování.

125796-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Pokud jsou v pokoji studenti dva, není problém zařídit jej tak, aby se vůbec nerušili. Mnohdy se totiž dostanou do pokoje úplně cizí lidé, kteří si zrovna nemusejí padnout do oka, a celý rok by se tak pro ně mohl stát utrpením.

Stačí pokoj rozdělit na pomyslné poloviny a stůl jednoho umístit vždy naproti posteli druhého a naopak. Každý tak bude jednu část dne v jednom rohu pokoje a nebudou se zbytečně obtěžovat.

Panely a závěsy pokoj rozdělí

Od věci rozhodně nejsou panely, kterými se dá pokoj přepažit, což nejlépe splní roli hlavně ve chvíli, kdy jeden ještě studuje a druhý už spí.

Panely nebo i závěsy uprostřed pokoje opravdu umí divy. Studenti mají navíc pocit, že daný prostor je opravdu jejich, protože nenápadná zástěna část pokoje skutečně příjemně uzavře.

Rozdělte pokoj psacími stoly

Pokud je studentů v pokoji více, dá se prostor rozdělit například psacími stoly, které se umístí přímo doprostřed pokoje, takže studenti sedí jakoby v kroužku a vidí na sebe.

Za každým psacím stolem je potom u zdi postel a vedle ní skříň, a do klasického pokoje o pětadvaceti metrech čtverečních se bez problémů vejdou i čtyři lidé.

Nejlépe jsou na tom samozřejmě kamarádi, kteří mají to štěstí a bydlí spolu. Ti si jistě poradí, jak pokoj zařídit, aniž by u toho potřebovali pomoc.

I student architektury dokáže poradit

Ale přesto, zkuste zapátrat v paměti. Určitě se ve vašem okolí nachází někdo, kdo studuje architekturu nebo bytový design. A ten vždycky (snad) rád pomůže.

Jinak ale platí klasické pravidlo: dovezte nábytek a přestavujte, šoupejte s ním… Ono se to správné řešení studentského pokoje nějak najde samo.

Martina Tlachová
Foto: Alax, DMRK, Stranmillis University College, Conect, Koleje UJEP

19.9.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist