Jak se staví sen za 36 hodin? Sen o novém bydlení?

Dá se vůbec za 36 hodin vytvořit z prázdného bytu útulné a nebo prostě jinak osobité místo k bydlení? Může to zvládnout profesionální designér? A jak to pak vypadá, když se byt 2 + 1 v takovém expresním čase ušije svému majiteli přímo na míru?

Dnešní člověk trpí v prvé řadě nedostatkem času. Vše musí být rychle a snadno proveditelné, žádné dlouhé zdržování a komplikace. Platí to i v případě bydlení. Vyřídit hypotéku, vybrat si byt a pak jej během 36 hodin zařídit. Jinak řečeno, jeden den se rozhodnout a druhý den bydlet se vším všudy.

Designéři Marta Eftimovská, Eduard Pázler, Petr Siedlaczek a Jiří Chocholoušek dostali do rukou poměrně prostorný byt s dispozicí 2+1 a měli na jeho proměnu opravdu oněch 36 hodin, počítáno od devíti hodin ráno do devíti hodin večer druhého dne. Museli si poradit s kuchyní, ložnicí a obývacím pokojem.

Jak se staví sen, fotogalerie ze všech dílů:

Kuchyň

Podlouhlá kuchyň se měla stát místem pro přípravu pokrmů, ale také pro jejich příjemnou konzumaci. Kuchyňský pracovní prostor se tedy musel o podlahovou plochu podělit také s jídelním koutem. A podařilo se. Kratší část rohové pracovní desky se pak navíc použila jako barový pult a barové stoličky se staly zajímavým solitérem v místnosti.

Ložnice

Ložnice již dávno není tabuizovanou místností, kam by se v tichosti za tmy vstoupilo, zalehlo a spalo. Z ložnice se postupně stává v pravém slova smyslu obytná místnost určená k relaxaci a pohodovému přechodu od bdělého odpočinku ke spánku. Lehce dekadentní stěna za čelem lůžka dodává místnosti příjemně smyslný nádech, který je zde na svém místě. Situaci napomáhá i barevné řešení zadní stěny. Praktické je také využití prostoru a umístění pohledově atraktivní bílé skříně určené pro intimní část šatníku.

Obývací pokoj

Dominantou obývacího pokoje se stala jednak výrazná sedačka, ale také výtvarně zpracovaná stěna s kresbou, jejíž role je nejen dekorativní, neboť funguje i jako hodiny. Designéři zvolili řazení nábytku na délku místnosti. Za pozornost stojí opět použití několika málo solitérních kusů, které výsledný dojem z místnosti zajímavě umocní.

A co k tomu dodat závěrem?

S maximálním úsilím se dílo opravdu podařilo. Stačilo skutečně jen oněch 36 hodin a když na sebe jednotlivá řemesla plynule navazovala, dal se šibeniční termín dodržet. Výsledkem je byt s jasnou koncepcí a výrazným výtvarným řešením určený pro mladý pár žijící městským dynamickým způsobem života.

5.11.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist