Jak se staví sen z vděčnosti a pro své rodiče?

Kateřina, Tomáš a Petr jsou sourozenci, kteří se rozhodli splnit svým rodičům jejich sen o bydlení. Jejich maminka, paní Taťáňa Pospíšilová pochází z Moskvy a vyrůstala v tzv. komunálním bytě, kde každý pokoj obývala jedna rodina a kuchyň i sociální zařízení užívali všichni společně. Teprve nyní mají po několika pronájmech opravdu vlastní bydlení s vytouženou velkou kuchyní, ale chtělo by to několik zásadních úprav. Tým designérů si to vzal na starost.

Byt by potřeboval rekonstrukci a platí to zejména o kuchyni, která slouží jako jídelna, a sociálním zázemí. Celou proměnu si vzal na starost tým designérů z pořadu TV Prima Jak se staví sen, který nyní stojí před nejedním problémem.

A co se bude řešit?

V prvé řadě je potřeba adaptovat kuchyň, vyměnit stávající linku i celé technologické vybavení, tedy zejména varné i mycí centrum. U Pospíšilů slouží kuchyň také jako jídelna a protože paní Pospíšilová patří mezi ty ženy, které brilantně ovládají kulinářské umění, tak se v kuchyni odehrává i značná část společenského života rodiny. Konají se zde oslavy a hostí se návštěvy.

Dalším problémem je koupelna a toaleta. Rodiče Kateřiny, Petra a Tomáše jsou už v pokročilejším věku a dělá jim problémy provádět hygienu ve vaně. Chtělo by to tedy nějaký nápad.

Jak se staví sen, fotogalerie ze všech dílů:

Kuchyň jako salón a společenská místnost.

Tým designérů se rozhodl pro jednoduché, praktické a elegantní řešení. V případě kuchyně využili osvědčené uspořádání všech zařizovacích předmětů a vlastně pouze vyměnili staré za nové. Paní Pospíšilová se tak nebude muset učit novým věcem a prostor, který ji tzv. již vešel do krve, zůstane stejný a pouze je připraven lépe sloužit.

Zajímavým momentem je látková tapeta na stěně proti bílé, jednoduché a přitom elegantní sestavě kuchyňského nábytku. Látka je také zopakovaná jako materiál čalounění, díky čemuž působí místnost celistvě a má svůj styl. Historizující lustr propůjčuje kuchyni ráz zámeckého salónu, čemuž odpovídá i látková tapeta a vše je tedy připraveno pro příchod prvních strávníků a hostů.

Celé v novém

Zásadní proměnou prošla i koupelna. Nové obkladové materiály prostor úplně proměnily a do popředí pozornosti se na místo staré a problematické vany dostal sprchový kout, který je pohodlně přístupný lidem se sníženou mobilitou. Běžná každodenní hygiena tak bude skutečnou kulturou těla a nikoliv problémem, který je nutné řešit každý den.

Red.
Foto TV Prima: Jak se staví sen

22.5.2008 3:20

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist