Jak se staví sen: Velmi netradičně pojatá ložnice

Ložnice je místem, které by mělo být útulné, kam se budeme po dlouhém dni rádi vracet, a kde se nám bude dobře odpočívat. A ložnice byla tentokrát i tématem proměny v pořadu Jak se staví sen. Ale…

120005-1100x618.jpg Celá galerie 9 Zdroj: archiv redakce

Designéři z oblíbeného pořadu o bydlení Jak se staví sen se tentokrát vypravili ke čtyřčlenné rodině, která bydlí v Praze nedaleko Sparty. Jejich přáním bylo změnit původní ložnici, která byla přepažena na dvě části a schovávala v sobě jak pracovnu, tak i ložnici, na místo, které by vonělo dálkami. Designérský tým ve složení Simona Fritz a Dagmar Frulová měl s proměnou opravdu co dělat. Místnost je orientována na sever a tudíž v ní chybí sluneční svit, je hodně tmavá a bylo nutné zvolit takový design, který místnost prosvětlí. Nelíbila se jim ani podlaha v interiéru a postel. Nesouhlasily ani s dosavadním rozložením nábytku, protože jej na jejich vkus bylo až příliš mnoho.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní fotogalerie ložnic.

A jak proměna dopadla?
Prosvětlení pokoje se Simoně a Dagmar podařilo pomocí použitých světlých tapet v žluto-zeleném odstínu se vzorem krokodýlí kůže. Stejný vzor pak použily i na závěsech, taburetu i křesle. Interiéru se tak snažily dodat atmosféru daleké Afriky. Postel zvolily dubovou koloniální s nebesy opět s motivem krokodýlí kůže. K ní pak kvůli malému prostoru přidaly průhledné plastové noční stolky.

K odpočinku má zřejmě sloužit i křeslo umístěné vedle knihovny, která nápadně připomíná starodávné sekretáře z dob našich babiček. Chybí v nich už jen sady skleniček. Zvolená fialově růžová barva je opravdu velmi kontrastní a nutno podotknout, že působí až jedovatě. Oproti tomu plastový, průsvitný stolek umístěný u něj je prakticky neviditelný.

Zajímavým prvkem je docela jistě křišťálový lustr s chromovou základnou. Chrom se objevuje i na úchytkách a lampičkách. Designérky se vyřádily i na oknech, kam použily pro denní použití průsvitnou římskou roletu a na noc pak závěsy opět v dekoru krokodýlí kůže.

Tak nevíme, ale tato proměna nám přijde opravdu velmi nepovedená. Nesourodé splácání nábytku i barev, do toho průsvitné stolky z plastu a vše umocněno neustálým motivem krokodýlí kůže… Ložnice na nás nepůsobí ani útulně, ani mile. Shrnuto a podtrženo, takovou ložnici bychom opravdu nechtěli. Co vy?

Text: Petra Martišková
Foto: iprima.cz

15.4.2013 12:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist