Jak se staví sen ve Slunečním domě

Tento splněný sen o bydlení je jiný, než všechny předcházející. Ne každý má to štěstí a narodí se zdravý. Pomáhat lidem s postižením je jednou z přirozených aktivit uvědomělého člověka a nejen o tom je tento dnešní „Sen“. Designéři tedy nenavštívili soukromý byt, ale Sluneční domov – ústav pro mladé lidi od šesti let postižené autismem, schizofrenií a podobnými poruchami.

125273-1100x618.jpg Celá galerie 7 Zdroj: archiv redakce

Sledujte, jak se za 36 hodin toto místo proměnilo k radosti těch, kteří jej obývají.

Nemůžeme říct, že by Sluneční domov byl neútulným, nebo jinak nevhodným prostředím bez laskavé péče ošetřovatelů, ale specializovaná pozornost designérů je pro takové zařízení přirozeně nadstandardem. A tak byl tým pod vedením designérky Marty Eftimovské postavený před krásný úkol: adaptovat čtyři obytné pokoje v době, kdy klienti ústavu odjíždí na víkend ke svým rodinám a popustit uzdu své fantazii.

Jak se staví sen, fotogalerie ze všech dílů:

Sama Marta Eftimovská pak dodává: „hlavním požadavkem paní ředitelky Slunečního domu bylo zajistit chlapcům moderní bydlení, které nepůjde proti omezením, které si vyžaduje jejich porucha. To znamená, že jsme měli zachovat jednoduchý, čistý styl, eliminovat křiklavé a výrazné barvy, jako je červená nebo černá. Měli jsme toto všechno na paměti, přesto jsme se odvážili do čtyř pokojíčků vnést originalitu a nečekané nápady v podobě obrazových tapet na stěnách, příjemných barev ve výmalbě a originálních prvků jako je obraz či paravan s fotografiemi kluků,“

Nám nezbývá nic jiného, než všem popřát hodně štěstí a všimnout si, jak zejména změna barevnosti interiéru přispívá k jeho optimistické proměněné.

Red.
Foto TV Prima: Jak se staví sen

9.5.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist