Jak se staví sen v obyčejném 3+1

Paní Sedláčková několik měsíců kroužila kolem svého manžela a snažila se ho přesvědčit, aby po pětadvaceti letech společnými silami změnili podobu alespoň obývacího pokoje.Nakonec se proměny jejich bytu ujala dvojice designérek Simona Friz a Jana Doležalová a jak to dopadlo, můžete posoudit vy samy. Sledujte jak se staví sen, tentokrát ve 3+1.

125422-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Oba manželé jsou hodně aktivní, věnují se sportu, turistice  a občas chodí do společnosti. Vše tedy bylo a je svým způsobem tak, jak má být, snad jen jediná potíž byla přesvědčit pana Sedláčka, aby vůbec vzal nutnost směny jejich společné domácnosti na vědomí. Nicméně, nakonec se vše podařilo.

Jak se staví sen, fotogalerie ze všech dílů:

Obývací pokoj

Zásadní proměnou měl projít v prvé řadě obývací pokoj. Zbývající místnosti už si paní Sedláčková „nějak sama upraví“, ale s obývacím pokojem potřebovala pomoc. Sektorový nábytek z konce sedmdesátých let je v jistém smyslu artefakt, ale jeho užitná hodnota je dnes velmi nízká.

Barvy stěn a pohodlná pohovka

První výraznou změnou prošly barvy stěn. Je to vlastně velmi jednoduché a zároveň velmi efektní řešení, které opravdu udělá z jedné a té samé místnosti místnost zcela odlišnou.
Teď je boční stěna provedené ve výrazné, tmavě cihlové barvě, která ale vytvořila velkou plochu a by ale mohla působit velmi nepříjemně. Designérky její monolitnost takříkajíc rozbily dvěma zrcadly, které navíc místnost opticky zvětšují.

Čelní stěna s okny dostala lehce krémový nádech a ten zas ladí s roletou nahrazující  zastaralý stínící systém.

Podélnému řešení místnosti odpovídá i umístění pohodlné, moderní sedačky, ze které mají manželé možnost sledovat své oblíbené filmy.

Red.
Foto: TV Prima: Jak se staví sen

9.6.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist