Jak se staví sen: Super pokoj pro teenagera

Pokud máte doma puberťáka, pak možná také posloucháte brblání a nespokojené připomínky k jeho vlastnímu pokoji. Holt, v určitém věku mají i naše děti svůj vkus a kdysi dětský pokoj si chtějí zařídit podle svých představ. A je jim úplně jedno, že se od těch vašich představ ty jejich diametrálně liší. Nevíte, co s tím? Nechte se inspirovat…

Tým pořadu Jak se staví sen v čele s designéry Markem Podanným a Ondřejem Borovcem se vydal k rodině Soukupových, kde vládnou dvě maminky a své názory si prosazují dva kluci, z nichž právě patnáctiletému Filipovi proměnili pokoj k nepoznání.

 

Jak se vám líbí tato proměna? Diskutujte na forum.living.cz

 

Původní pokoj byl nevyhovující nejen proto, že se skládal z několika nesourodých kousků nábytku, ale také pro absolutní nedostatek úložných prostor. Vzhledem k umístění pokoje pod střechou, bojovaly maminky se zmenšeným prostorem kvůli zešikmeným stropům. I tak malý prostor byl navíc i špatně využit, včetně špatně dostupných malých komor. A tak to designéři vzali pěkně od podlahy.

Jak se staví sen, fotogalerie ze všech dílů:

Příčky z obou komor vybourali a získali tak drahocenné metry navíc. Stejně tak zlikvidovali i laminátovou podlahu, která se typově ani vzhledově nehodila a nahradili jí moderní vinylovou podlahou v odstínu světlého dřeva. Díky vybouraným komorám jim vznikl prostor pro vestavěné skříně na míru se super stylovou knihovnou v modré barvě. Modrá a bílá byla dominantní kombinací na nábytku i psacím stole. K tomu Marek s Ondřejem použili ostře zelenkavou výmalbu na jedné stěně, která pokoj krásně rozsvítila a až se Filipovi přestane líbit, může jí kdykoliv změnit. Na stěny i skříně použili polepy ve tvaru siluet hokejistů, protože podle maminek je Filip hokejista a sportovec tělem i duší. Kromě barevných polštářů a běhounu pokoj krásně rozzářilo vtipně řešené osvětlení pokoje v podobě LED diod a LED diodových pásků. Bavilo nás zvláště osvětlení vedle postele i zajímavé hodiny.

Celkově se proměna skutečně povedla. Čisté linie, skvělá volba i dobré kombinování barev, drobné vychytávky i staré dobré osvědčené prvky jako třeba pohodlné křeslo pro návštěvu nebo relaxování, to vše vypadalo velmi jednoduše a přesto dokonale promyšleně. Pro patnáctiletého kluka asi naprosto vyhovující pokoj.

Zaujalo nás:
Nevíme, jak jste to měli vy, ale my jsme v dětském pokoji měli většinou zbytkový nábytek, který se nikam jinam nevešel a u stolu obyčejnou židli. O to více nás bavily vychytávky, které si dnes mohou rodiče pro své děti do pokoje pořídit. Předpokládáme, že pak už jim bude chybět jen obsluha.

Text: Petra Martišková
Foto: iprima.cz

 

20.3.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist