Jak se staví sen pro vozíčkářku Terezu

Tereza je studentkou posledního ročníku gymnázia, kterou letos čeká maturita. Je vozíčkářka a bydlí se svými čtyřmi sestrami v bezbariérovém domě s dispozicí 2 + 1. Podívejte se na proměnu jejího obývacího pokoje tak, jak se o ní postarali designéři Petr Siedlaczek a Jiří Chocholoušek.

125374-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Obývací pokoj byl původně vlastně jen spoře zařízený a jediným výrazným prvkem zůstávala poměrně atraktivní pohovka. Hlavní slabinou místnosti byla její „prázdnota“ a neútulnost daná zejména barevně nesladěnými zařizovacími předměty. Jinak řečeno, místnosti chyběl styl.

Barvy

Do koncepce designérů Petra Siedlaczeka a Jiřího Chocholouška se hodila původní pohovka, ze které se pak stalo jedna z dominant místnosti Výrazným nástrojem proměny se staly barvy a solitérní kusy nábytku.

Jak se staví sen, fotogalerie ze všech dílů:

Velmi výrazným prvkem je povrchová úprava stěny za pohovkou, která je zajímavá nejen strukturou, ale i svým vysokým leskem. To samé platí o barevné kompozici podlahových krytin. V každém detailu je zde vidět jasná představa designérů a záměr vytvořit vysoce estetické prostředí.

Tmavý strop

Odvážným krokem pak bylo vymalování stropu na tmavě modrou. Bílý strop je natolik zažitým standardem, který ale není nutné dodržovat. Podobně výrazné je použití velmi dekorativního nábytku s lehce opulentním stylu. Místnost je teď výrazná a zanechává silný dojem. Její takřka okázalému stylu vyhovuje komfortní krb, který vystřídal televizní obrazovku.

Poděkování patří nejen designérům z pořadu TV Prima Jak se staví sen, ale také ředitelce Konta bariér, který Terezu finančně podporuje.
29.5.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist