Jak se staví sen pro bezdětné manžele?

Manželům Nebuškovým chybí ke štěstí jen krásné bydlení. Před několika dny se přestěhovali do menšího bytu, který potřebují zařídit a trochu přestavět. Jaroslav Nebuška se rozhodl svoz manželku ušetřit starostí a tak si udělali volno a  odjeli spolu na týdenní pobyt do Lázní Bechyně. Mezitím se jejich byt promění a určitě to bude příjemné překvapení. Sledujte, jak se staví sen.

V nezařízeném 3+1 se bude rekonstruovat obývací pokoj, kuchyň a předsíň. Ve vstupní chodbě je třeba zařídit úložný prostor ve formě vestavených skříní a v obývacím pokoji se nahromadil nábytek ze starého bytu, který se na nové místo nehodí. Co s ním? Budou se také pokládat nové podlahy, vybalovat krabice ze stěhování i nakupovat nový nábytek. Jinými slovy: není toho málo, ale designéři Anna Lacová a Lukáš Fictum si určitě poradí! Na celou rekonstrukci mají pouhý týden.

Jak se staví sen, fotogalerie ze všech dílů:

„Rekonstrukce tohoto bytu technicky rozhodně náročná není,“ říká Anna Lacová, ale v zápětí dodává: „zato designově, je přestavba a vybavení o to horší. Majitel má totiž představu o rustikálním, zdobném nábytku…. Pro mě je to tedy zajímavá zkušenost, protože to rozhodně není můj styl,“ přiznává se designérka „O to větší je to pro mě výzva a těším se na možnost zkusit něco nového.“ A jak se tvářila na návrhy pana Nebušky, který má poměrně konkrétní představy? „Samozřejmě jsme pana Nebušku vyslechli a byli jsme nadšeni jeho aktivitou. Některé jeho postřehy využijeme a budeme styl respektovat, nicméně ta stěžejní změna bude jen na nás s Lukášem. Aspoň bude o to víc překvapený a věřím, že příjemně.“

Srdce bytu

Obývací pokoj byl zamýšlen jako pokoj s kuchyňským koutem, který se pak stal jednou z dominant místnosti. Designéři zvolil příjemný a nekonfliktní, lehce minimalistický styl, který vyhovuje i tradičně orientovanému Jaroslavovi. Zajímavým momentem je barový pult, který přirozeně odděluje obytnou část pokoje od té, která náleží pracovnímu prostředí kuchyně. Teplé barvy stěn dokáží prostor zabydlet a oranžová se pak objevuje i v jiných částech bytu.

Materiálově i stylově odpovídá kuchyňský kout také elegantní stěně s prostorem pro spotřební elektroniku a úložným prostorem na audiovizuální nosiče či knihy.  Pokoj není přeplněný nábytkem a bude se snadno udržovat. Díky baru se stává také atraktivním společenským jádrem bytu.

Jednotný styl

Jednou z výhod spolupráce s architekty či designéry je získání komplexního řešení, které od toho svépomocného rozeznáme na první pohled. Barvy a materiály se opakují v různých částech bytu a ten tím získává jednotný styl a eleganci. Je na první pohled jasné, že jeho řešení byla věnována pozornost. Tak je tomu v našem případě. Podívejte se např. na chodbu a pak na kuchyňský kout. V chodbě stojí za pozornost také použití dřevěných prvků, které jsou esteticky hodnotné, svým řešením odkazují např. právě na obývací pokoj s kuchyňským koutem, a zároveň jsou praktické.

Red.
Foto TV Prima: Jak se staví sen

10.11.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist