Jak se staví sen: Pokoje pro čtyři děti

Asi každý, kdo se rozhodne svůj život zasvětit dětem, kterých se rodiče vzdali a které by jinak musely do dětského domova, zaslouží uznání a pomoc. A jednou z takových je i paní Ivana z Hlavatců, která si do pěstounské péče vzala hned pět dětí. A co víc, je na ně docela sama v malém rodinném domku, který potřebuje opravdu mnoho stavebních úprav.

119309-1100x618.jpg Celá galerie 11 Zdroj: archiv redakce

Proto zcela jistě ocenila příjezd designérů z pořadu Jak se staví sen, kteří se rozhodli, že jí a jejím pěti dětem splní přání a předělají jim kompletně dětské pokoje. Vzhledem k velikosti domu se tvůrci rozhodli zachovat dva pokoje, jeden pro dvě dívky a druhý pro tři kluky. Ovšem před tím, než se pustili do samotného zařizování, čekala designéry ve složení Michaela Procházková a Ladislav Kožíšek pořádná hromada práce.

pokojik-2.jpg

Zdroj: archiv redakce

Bylo potřeba opravit staré dřevěné podlahy, které už byly hodně prošlapané a rozvrzané. Opravu potřebovaly i dveře, výměnu si naopak zasloužila okna a starý nábytek. Okna zvolili designéři plastová, v bílém provedení. Mimochodem pokud vy jste se dosud k výměně oken neodhodlali, pak vězte, že děláte chybu. Kvalitními okny totiž dokážete ušetřit až dvacet procent z celkových nákladů na vytápění. A to rozhodně není málo. Ovšem abyste skutečně ušetřili, měli byste vybírat okna od kvalitních, renomovaných výrobců a také se naučit dobře větrat. Jinak vám hrozí, že se v dosud dobře odvětrávaném domě či bytě zabydlí plíseň.

Velká inspirativní fotogalerie dětských pokojů

 

Po oknech následovala oprava podlahy, na kterou řemeslníci přivrtali OSB desky a následně položili klasickou laminátovou podlahu. Tentokrát ve světlém dekoru dřeva. Podlahu zvolili stejnou pro oba pokojíky a vzájemně je její pomocí propojili, což v celkovém vyznění vypadalo velmi hezky. Nadčasový vybrali autoři také nábytek. Dřevo v kombinaci s bílou je nestárnoucí klasikou, kterou mohou děti užívat až do dospělosti.

 

Tady už však podobnost pokojíků končí. Dívčí pokoj pojali designéři v romantickém duchu a doplnili jej o oranžovou a bílou barvu, samolepky červených a oranžových motýlků a třešinkou na dortu pak byly nadýchané záclonky.

Oproti tomu klučičí pokoj vymalovali v barvě zelené a béžové a jako kontrast použili černou, hnědou a šedou spolu se zelenou na doplňcích. Stěny ozvláštnili stejně jako u děvčat samolepkami. Výborně vyřešili také psací stůl, který si kluci mohou upravit podle momentální nálady i chuti. Každý rodič ocení bezpečný přístup na horní palandu, který v sobě navíc skrývá úložné prostory i další výsuvné lůžko, kam se může uložit návštěva. Vychytané bylo také zastínění oken pomocí posuvných panelů.

Jak se staví sen, fotogalerie ze všech dílů:

 

Tip pro vás:

Inspirujte se a pořiďte bojácným dětem do pokojíku zajímavé květináče, které v sobě ukrývají Led diodová světla a v noci pomohou malým „nebojsům“ se strachem.

Shrnuto a podtrženo: tato proměna se vydařila na jedničku s hvězdičkou.

Petra Martišková
Foto: iprima.cz

25.6.2012 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist