Jak se staví sen: Pokoj pro prince a princeznu

Dětský pokoj – svět plný fantazie, kde se děti stávají krásnými princeznami, neporazitelnými rytíři, slavnými fotbalisty, nebo oceňovanými zpěvačkami. Svět, kde mohou být, čím chtějí. Není proto divu, že se i rodiče snaží udělat jim jejich království, co nejkrásnější. Ale když chybí fantazie, není od věci pozvat si odborníky.

A když k tomu máte to štěstí, že vám pokojíky udělají odborníci na slovo vzatí a zcela zadarmo s pořadem Jak se staví sen, pak je přestavba sranda. Tentokrát se tým splněných snů vypravil do České Lípy k rodině Syslových, kteří se právě sestěhovali do společného bytu a chtějí dopřát svým potomkům (Jakub ve věku 9 let a Pavlínka ve věku 7 let) vlastní pokojík. Vzhledem k tomu, že mají jeden pokoj v třípokojovém bytě úplně nevyužitý, řešení je nasnadě.

Jak se staví sen, fotogalerie ze všech dílů:

 

Přání rodiny na přestavbu bylo jasné: hlavně, ať se v nich dětem líbí a dobře bydlí. Rodiče pak navíc chtějí dostatek úložných prostor, Jakub touží po akváriu, které bude umístěno ve stěně a přístupné z obou pokojů, Pavlínka si vystačí s velkými plakáty koňů.

 

Designéři ve složení Lukáš Lédl a Petr Porta vidí podstatně více práce. Čeká je výměna koberců, změna dvoukřídlých dveří na jednokřídlé, výměna zásuvek, vypínačů osvětlení i zasekání elektrických kabelů. Pak už je na čase začít vybavovat. Jakub, starší z obou dětí, je velkým milovníkem vesmíru a podmořského světa a tak měli designéři jasno – do pokoje se právě tyto prvky zakomponují.

 

pokoj-ky-pro-d-ti-6.jpg

Zdroj: archiv redakce

V obou pokojích stejně zvolili na tři stěny bílou výmalbu a čtvrtou stěnu pak zvýraznili barvou. V dívčím pokoji šlo jak jinak než o růžovou v chlapeckém pak žlutou. Na podlahu použili pro dětské pokoje asi nejpraktičtější koberce. Na nich se přeci jen lépe hraje i vegetí než na chladné laminátové podlaze. Do obou pokojíků umístili designéři šoupací dveře, které se zasouvají do sádrokartonové kapsy. Tento typ dveří je víc než praktický, protože nezabírají zbytečně prostor, kterého je v dětském pokoji vždycky velký nedostatek. Nábytek, který designéři použili, zcela netradičně sami také vyrobili. Oba mají vlastní truhlářskou dílnu a tak se výroba na míru přímo nabízela. Jednoduché linie nábytku působí elegantně a nadčasově, zajímavým prvkem jsou pak úchyty kruhového tvaru. Tady už ale veškerá podobnost končí. Kuba si přál mořskou tématiku a tak měl na zdi nakreslené obrázky rybářů, potápěčů a ryb, na roletě s dálkovým ovládáním pak starého rybáře. Jako doplněk skvěle posloužil záchranný kruh a dekorace s motivem moře. Velmi zajímavé je také osvětlení, které vybrali designéři v podobě sluneční soustavy.

Pavlínčin pokoj byl typicky dívčí v jemných barvách a podle jejího přání také plný malovaných koníků. Stejně jako Kuba dostala na okno žaluzii, avšak plnou barevných květů. V obou pokojíčcích nechybí kvalitní psací stoly ani tolik potřebný úložný prostor.
Velmi hezké provedení nábytku určitě chválíme, jen nám přijde, že je ho povážlivě málo. Celkově pokojíky vypadají sice moc hezky, ale tak nějak poloprázdně. I když věříme, že děti si je velmi rychle zabydlí k obrazu svému.

Petra Martišková
Foto: iprima.cz

23.4.2012 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist