Jak se staví sen: Opravdu povedená proměna

Další řadu oblíbeného televizního pořadu o bytovém designu: Jak se staví sen, začali designéři skutečně skvěle. Proměna obývacího pokoje se jim totiž podařila na výbornou.

Tentokrát štáb zavítal do Točné, vesnice nedaleko Prahy, odkud pochází sympatický pár Soňa a Honza a jejich malá dvojčátka. Od designérů si přáli přeměnit obývací pokoj. Nutno podotknout, že proměnu starý obývací pokojrodinném domku, který pár obývá s rodiči Honzy, skutečně potřeboval. Dosavadní zařízení by bylo docela určitě dokonalou kulisou k natáčení retro seriálu. Takové obývací pokoje pamatuje většina z nás z let osmdesátých – vysoké obývací stěny zabírající komplet celou jednu dlouhou stěnu místnosti s nezbytnou výstavkou skleničekhrnečků, malý prostor k sezení o pohodlí ani nemluvě a k tomu nezbytná výmalba válečkem, která se sice, vrací zpět do módy, ale rozhodně ne v této podobě.

Pro designéry to byla skutečně výzva, navíc dostali jasný požadavek na barvu. Rodina si přála zařídit místnost v barvě fialové a bílé. Marek Poddaný a Ondřej Borovec jsou však vyhlášení svým vkusem i vytříbeným stylem a tak se k výzvě postavili čelem a pustili se do proměny bez zbytečných průtahů. Tu jim hned zkraje zkomplikovala propadlá podlaha, kterou bylo nutno vyspravit a také poměrně velká prasklina, která nasvědčovala mnohé o narušené statice domu. Prasklinu odborníci vyspravili, předělali kompletně také nevyhovující elektrické rozvody a mohli se vrhnout do samotné přestavby. Jako první přišel na řadu již tradiční sádrokartonový podhled. Do velké a tmavé místnosti bylo potřeba přidat kvalitní osvětlení, tady bylo zvoleno v podobě bodovek s led-diodami. Jako velmi zajímavý prvek vybrali designéři po boku celého podhledu led-diodové pásky pro intimní večerní osvětlení. Mnozí lidé se led-diodám zbytečně brání, osvětlení z nich jim připadá příliš umělé. Pokud patříte i vy mezi škarohlídy, pak byste měli vědět, že tento typ osvětlení je, pravda, poněkud dražší než obyčejná žárovka, ale odvděčí se vám nižší spotřebou, delší životností a potěší vás i tím, že nepřitahuje hmyz.

Jak se staví sen, fotogalerie ze všech dílů:

Světelný ostrůvek Marek s Ondřejem protáhli až na stěnu, kde nechali vytvořit nábytkový modul, kam umístili televizi. Bílý ostrůvek ze sádrokartonu doplnili fialovou tapetou, protilehlou stěnu pak obložili umělým kamenem s motivem lámaného kamene v pískové barvě. Ač by se mohlo zdát, že kámen bude v obývacím pokoji působit poněkud studeně, opak byl pravdou. Kámen místnost krásně prosvětlil a hlavně jí dodal punc originality. Oba architekti ho navíc nechali obložit až po instalaci nábytku, tím nábytek zapustili do obkladu a krásně zakomponovali do místnosti.

Vínový koberec byl vzhledem ke dvěma malým dětem dobrou volbou stejně jako dva veliké polštáře, na kterých mohou děti skotačit i odpočívat. Pro pohodlí obou rodičů pak byla vybrána luxusní a hlavně velmi prostorná rohová sedací souprava v bílé barvě, avšak s omyvatelným povrchem. Tečku na tomto bílo fialovém dortu tvořily doplňky, tentokrát v podobě různobarevných polštářů tón v tónu, skleněných váz i zajímavé lampy. Okna dozdobily příjemně doladěné závěsy.

Nadšení manželů i rodičů neznalo mezí a není se čemu divit, proměna byla víc než vydařená. Po dlouhé sérii poměrně mdlých nebo zbytečně moc barevných proměn se tahle skutečně vyvedla a musím říct, že bych ani já tímto interiérem nepohrdla, zvláště proto, že mám ráda kámenkoberce. Jak se líbila vám?
Petra Martišková
Foto: iprima.cz

9.1.2012 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist