Jak se staví sen: Obývací pokoj s nádechem luxusu

Hromnice, malá vesnice na Plzeňsku ukrývá malý romantický domeček, který byl původně chalupou. Dnes jí majitelé postupně přestavují na útulné bydlení, ale na úplné dokončení nemají dostatek financí. S velkou radostí tak přijali výhru v podobě přestavby obývacího pokoje se vstupní halou z rukou designérů Marka Poddaného a Ondřeje Borovce z pořadu Jak se staví sen.

111665-1100x618.jpg Celá galerie 9 Zdroj: archiv redakce

Nedostatek financí, který brání v dalších úpravách, byl v domku patrný na každém kroku. Vybavení bylo velmi strohé, s prázdnými stěnami a jen se základním nábytkem nezbytně potřebným k bydlení. Obývací prostor, který měla dvojice odborníků přetvořit k obrazu svému i obou manželů nabízel skutečně velké možnosti, a tak se do toho celý tým vrhl s elánem a nadšením. S vyklízením tentokrát příliš práce nebylo, ale o to více se muselo dodělávat. Předpřipravený sádrokartonový podhled se musel opravit, dodělávaly se rozvody elektřiny i nové zásuvky, zabudovávala se světla. Novomanželé měli požadavek pouze jeden a to z neútulného tmavého prostoru udělat prosvětlené místo určené pro relaxaci, odpočinek i občasnou práci. Při zařizování museli Marek s Ondřejem myslet také na to, že Šárka je kuřačka, která si svou každodenní porci nikotinu neodpírá a kouří přímo v obývacím pokoji.

Nepřehlédněte – velká fotogalerie obývacích pokojů


Právě proto zvolili speciální nátěr na stěny i strop, který pohlcuje kouř a pach z cigaret. Místnost prosvětlili pomocí bílého nábytku s vysokým leskem a zabudovaného bodového osvětlení. Designéři sáhli, jak po klasickém pojetí bodovek, které plní beze zbytku svou funkci dostatečného osvětlení celého prostoru, ale také po led-diodovém nepřímém nasvícení, které navozuje útulnou atmosféru a upozorňuje na zajímavé prvky v místnosti.
Velmi dobře vypadalo propojení obou částí místnosti, jak pracovní tak odpočinkové. Manželé Šárka s Bohumilem tak spolu mohou být stále v kontaktu, navíc ten, který bude pracovat, může pohodlně sledovat dění v obývacím pokojii televizi.

Jak se staví sen, fotogalerie ze všech dílů:

Velmi zajímavým prvkem byly umně zvolené černobílé fotografie nad luxusní bílou sedací soupravou, která krásně kontrastuje s černým konferenčním stolkem ve vysokém lesku. Povedly se i dekorace, ať už v podobě luxusního koberce s vysokým chlupem, lampiček, polštářů, nebo závěsů v módní rezavé barvě. Teplo domova pak navozuje druhá sedačka v rezavé barvě i velké množství květin.


Radost manželů neznala mezí a ani se nedivíme, navzdory zvolenému stylu, který bývá hojně využíván v hotelových pokojích, se designérům podařilo vytvořit skutečně útulný domov.
Petra Martišková
Foto: iprima.cz

 

 

5.12.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist