Jak se staví sen: Nové bydlení pro svobodnou matku se dvěma dcerami

Sympatická Romana, mamina dvou dospívajících dcer, coby samoživitelka to nemá snadné s penězi, ale na rozdávání nemá ani čas. Proto se atypický byt v Pardubicích už léta nezměnil a začíná se jeho třem obyvatelkám pomalu rozpadat pod rukama. Ale jen do té doby, než si jej „vezme do parády“ tým designérů z pořadu Jak se staví sen…

Sympatická Romana, mamina dvou dospívajících dcer má coby samoživitelka do kapsy pořádně hluboko a přestavba staré kuchyně, která se rozpadá a zastaralého obývacího pokoje není v jejích finančních možnostech.

 

Co se mi moc líbilo bylo, ještě před začátkem samotné proměny bylo zajímavé řešení dispozice atypického bytu a hlavně dostatek světla díky celé stěně oken. Oceňuji, že stávající nábytek se nevyhodil ani nerozbil, protože se využije do bytu pro sedmnáctiletou dceru. Také vás překvapilo, jak se žene z domova? V sedmnácti jsem měla plnou hlavu kluků, právě probíhajících lásek, školy a zábavy a před sebou vidinu studia na vysoké, ale v žádném případě samostatné bydlení

Jak se staví sen, fotogalerie ze všech dílů:

Samotná proměna pod vedením designérů Marka Poddaného a Ondřeje Borovce byla ve znamení bourání, velkých změn a oprav. Za své vzaly všechny příčky a oba mladí muži se rozhodli pro současný trend: spojení kuchyně, jídelního koutuobývacího pokoje v jeden velký otevřený prostor, což jisto jistě fajn.

 

Co se mi na těchto proměnách líbí, a tahle nebyla výjimkou, jsou doplňky, které jsou samostatnými designérskými kousky, na které já buď nikdy nenarazím, nebo mě ležící v regále vůbec nezaujmou. V Pardubické proměně mě zaujaly netradiční a vychytané hodiny, osvětlené niky v obývacím pokoji i provázkové záclony.

 

Nicméně celkově z této proměny až tak unešená nejsem. Přijde mi, že původně krásně prosvětlený prostor vzal za své. Díky tmavým podlahám nábytku hodně ztmavnul a nezachránily to ani uniformní bílé stěny. Celkově na mě nový interiér působil hrozně studeně, šedě, nezabydleně a neútulně. Čemu jsem vůbec nerozuměla, byla dvojí funkce posuvných dveří, které buď plnily funkci klasických dveří, nebo zakrytí spíže. Ovšem rozdvojit se nemohou, takže spíž asi bude spíše na ozdobu.

Ale všem třem holkám se proměna maximálně líbila a to je to hlavní…a co víc, i starší dceru zaujala proměna tak, že odložila své plány na samostatné bydlení.

 

Čtěte také:

Před a po: Proměny obývacího pokoje

Prostorné podkroví v netradičních barvách

Interiérové proměny: před a po 

Text: Petra Martišková

 

Připraveno ve spolupráci s femina.cz

22.6.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist