Jak se staví sen: Kuchyň v závratném lesku

Kuchyň se v posledních letech stala znovu srdcem domova. A není divu, pokud je v kuchyni i jídelní stůl, bývá často jediným místem, kde se sejde celá rodina pohromadě. Podobně to bylo i v případě paní Martiny Hobortové z Nymburka, která žije v rodinném domě se dvěma dospělými dětmi. Každý z nich má svůj vlastní pokoj, který si zařídili k obrazu svému, ale kuchyň zůstává společnou a už v žádném případě nevyhovuje moderním požadavkům.

A když něco nevyhovuje, tak je potřeba to změnit. A kdo jiný vám pomůže, než odborníci na slovo vzatí – třeba designéři z pořadu: Jak se staví sen. Tentokrát ve složení Tomáš Marx a David Machač. Tato dvojice již několikrát předvedla, že tomu, co dělá, skutečně rozumí a jejich proměny patří mezi nejvíce vydařené.

Kuchyň, která už hodně pamatuje, pro ně byla velkou výzvou. Museli totiž řešit zásadní problém a to velmi špatné dispoziční řešení, kdy pracovní plocha byla rozbita do několika varných ploch podél stěn a paní domu tak měla práci v kuchyni značně ztíženou a často velmi chaotickou. Pánové viděli také velký problém v tom, že se musí chodit do lednice přes stůl, nelíbila se jim stará karma a jako prohřešek proti estetice pak brali míchání různých stylů a druhů nábytku.

Jak se staví sen, fotogalerie ze všech dílů:

Do přestavby se pustili s vervou sobě vlastní a první výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat. Kuchyň opticky snížili a zútulnili sádrokartonovými podhledy, kam umístili velké množství bodových světel, které zajistí dostatečné osvětlení celé kuchyně, přičemž nad jídelním stolem použili velmi zajímavý prvek  – výřezy se zářivkami. Linku vybrali v příjemném dřevěném provedení v kombinaci s bílými dvířky ve vysokém lesku ve tvaru písmene „U“. K obložení stěn za linkou zvolili keramický velkoformátový obklad s plastickým vzorem také ve vysokém lesku s perletí v bílé barvě. K tomu bílý stůl a kontrastní černé židle, vinylová podlaha v imitaci světlého dřeva a skvěle vymyšlené posuvné bílé dveře… kuchyňrozhodně prošla velkou proměnou. Vypadala čistě, jednoduše a stylově. Ale!

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

 

Velké „ALE“ zůstává nad výběrem bílé barvy. Nevím, jaké máte zkušenosti vy, ale představa úklidu této kuchyně je víc než příšerná. Tentokrát se designérům ani nepovedl odstranit hlavní problém a to špatné dispoziční řešení kuchyně. Sice sjednotili pracovní plochu, ale umístění ostrůvku s lednicí a troubou na druhý konec kuchyně, kam se bude muset paní Martina při vaření složitě vymotávat z kuchyně a dávat pozor na židle, které jí budou stát v cestě, je zcela nesmyslné.

Velmi důmyslně naopak působí panel s orchidejemi, který dodává světlé místnosti na útulnosti a působí velmi domácky. Krásné jsou i římské rolety v bílé barvě. Ty bych si ale dokázala představit i nějaké kontrastnější barvě k oživení celého prostoru.
Petra Martišková
Foto: iprima.cz

12.12.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist