Jak se staví sen: Kuchyň jako dárek k výročí

Oslavit zlatou svatbu je snem snad každé ženy. Minimálně v době dospívání jsme ovlivněny romantickými filmy snily o tom, že potkáme pravou lásku, se kterou strávíme bok po boku celý svůj život. Možná stejně snila i paní Reisingerová, které se podařilo mít hezký vztah se svým manželem po celých dlouhých padesát let.

135260-1100x618.jpg Celá galerie 11 Zdroj: archiv redakce

A zlatou svatbu s nimi chce oslavit i jejich syn, který si pro ně přál proměnu kuchyně. Pro tvůrce pořadu Jak se staví sen to byla výzva a tak se tentokrát vypravili spolu s designérkami Ivanou Ludvíkovou a Kamilou Douděrovou proměnit zastaralou kuchyň v novou a dokonale stylovou. Byt 3+1 o rozloze 63 m2 nabízel oproti jiným bytům poměrně komfortní prostor pro kuchyňjídelnu. Jen řešení v původním stavu nebylo příliš šťastné.

Jaké byly zásadní nedostatky původní kuchyně?
–    Zastaralé rozvody elektřiny, vody i odpadů
–    Polopříčky, které zabírají místo, ale neslouží svému účelu
–    Lednice stojící zcela mimo kuchyň a navíc za závěsem v jídelní části, tudíž je velmi špatně přístupná
–    Spíž oddělená příčkou
–    Nedostatečná pracovní plocha a v neposlední řadě také nemoderní provedení i nesladění jídelny s kuchyní.

Jak se staví sen, fotogalerie ze všech dílů:


Úkol byl před tvůrci pořadu opravdu nelehký. Začali bouráním příček, sekáním nových rozvodů elektřiny, vody i odpadů a také srovnáním podlahy. Na tu použily designérky tmavý laminát v dekoru dřeva a propojily jím jídelnukuchyní. Na stěny zvolily mix barev od hnědé, přes béžovou po oranžovou a bílou.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

Prostor kuchyně designérky oživily sádrokartonovými podhledy se zabudovanými světly. Samotnou kuchyňskou linku pak zvolily ve tvaru písmene L s dostatkem úložných prostor a velmi praktických novinek ať už v podobě podsvícení pomocí led diodového bezkontaktní osvětlení, které se ovládá pouze pohybem ruky či karuselů, které právě starší kuchařky velmi ocení. Odpadá jim totiž zdlouhavé přehrabování se v lince a hledání hrnců.
Samotné designové provedení linky už je však velmi diskutabilní. Obě dámy se nechaly inspirovat vášní majitelky pro pletení a kromě hnědého korpusu použily motivy barevných klubíček. Stejný motiv použily také na barový pult. Barvami nešetřily ani v jídelně, kde k hnědému kuchyňskému stolu přidaly každou židli jinak barevnou. Jestli je to to pravé ořechové pro tři generace, které se v kuchynijídelně scházejí, je samozřejmě věcí vkusu.

V této proměně jsme se ale dočkali také celé řady zajímavých solitérů. Jídelnu ozvláštnilo osvětlení mající taktéž imitovat klubíčko, zajímavá byla i lampička s kamínky. Velmi trendy vypadaly misky ve tvaru květů i samolepka na zdi v pletacím koutku. Zajímavě působí v kuchyni namísto tradičních obkladů také grafosklo, které je sladěné s celou linkou a všichni uživatelé ocení jeho snadnou údržbu i provedení beze spár.
Petra Martišková
Foto: iprima.cz

10.5.2012 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist