Jak se staví sen: Barevné mámení v obýváku

V další řadě oblíbeného pořadu o bydlení Jak se staví sen, se nám představila nejen rodina Syrových, která si přála přestavit a kompletně zrekonstruovat původní obývací pokoj, ale také duo ostřílených designérek ve složení Simona Fritz a Dagmar Grulová. A byla to opravdu velmi netradiční přestavba.

Původní interiér obývacího pokoje rodině nejen, že nevyhovoval, ale hlavně se jim vůbec nelíbil. Paní domu si posteskla, jak těžké je zařídit pokoj, kde je velmi dominantní krb, který je plný rohů a oken a uprostřed místnosti jsou ještě navíc schody. Rodina nechala designérům volnou ruku, jen si přála, aby byl zachován původní půdorys a funkce jednotlivých částí obývacího pokojejídelny. Jasný požadavek naopak zazněl na barvy. Rodina chce, aby byla místnost veselejší a barevnější. Pravdou je, že dosavadní provedení působilo hodně smutně, tmavě a ponuře.


Designérky Simona a Dagmar jejich přání vzaly doslova a pustily se do přestavby, která se jen tak nevidí. Samozřejmě, že bylo nezbytně nutné vystěhovat všechen dosud používaný nábytek, dekorace v podobě mečů a starých obrazů, i dřevěné obložení, které hodně připomínalo interiéry z osmdesátých let. Za své pak vzal i majestátní krb, který prošel celkovou rekonstrukcí. A nové vybavení? To nás posunulo ještě více zpátky, než do osmdesátých let. Přirovnala bych to k období, kdy módě „vládly“ květinové děti. Designérky se totiž rozhodly zařídit prostor podle Tricie Guilds. Tato bytová architekta je pověstná svým umem kombinovat nekombinovatelné. Tradičně se v jejích návrzích objevuje v jedné linii pruh, květinové vzory, rozmanité barvy a grafické motivy.

 

Nepřehlédněte – velká fotogalerie obývacích pokojů


Simona a Dagmar si vzaly na pomoc hned všechny barvy, které jsou momentálně vysoce módní a do interiéru zapasovaly kobaltově modrou, fuchsiovou, hořčicově žlutou, šedomodrou a bílou se šedou. Na stěnách se objevila výrazná modř, pestrobarevná květinová tapeta, šedobílá tapeta a bílá barva. K tomu návrhářky zvolily pruhované dvojkřeslo, růžové a černé židle, černou sedačku i růžové minikřeslo. Krb přeměnily téměř k nepoznání. Srovnaly štuky do úhledné roviny a namísto kamenného obkladu použily břidlicový velkoformátový obklad. Interiér doladily modré a růžové závěsy a římské rolety, své místo tu našel i originální obraz z dílny australských domorodců, barevné polštáře i obrovské zrcadlo ve zdobeném bílém rámu a bílý nábytek s romantickými prvky. Kontrastem k veselosti a barevnosti byla podlaha, na níž bylo použito marmoleum v šedé barvě mající imitovat beton.

Jak se staví sen, fotogalerie ze všech dílů:

Hodnocení je na každém z vás, někdo má barvy rád, někdo je v zařizování bytu poněkud umírněnější. Sama za sebe říkám, že se mi líbila proměna krbu, ale tím bych asi skončila. Proskočit balícím papírem do takového interiéru by pro mě bylo spíše šokem, než radostí.

Petra Marišková
Foto: prima.cz

28.11.2011 12:43

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist