Jak se posadíme?

S jistotou můžeme říci, že v současném interiéru především pohodlně. Cesta, kterou si nábytková tvorba vybrala, dýchá poklidem a přívětivostí.

14_cor_avalanche_sofa_curry-1100x618.jpg Celá galerie 18 Zdroj: Cor

Lednové veletrhy v Kolíně nad Rýnem i v Paříži potvrdily, že elegance, která se po krůčcích už nějakou dobu vrací, nemíní vyklidit pozice, právě naopak. Pěkně se hodlá v našich příbytcích usadit a zpříjemňovat nám život.

Inspirace z minulosti

O poklidnou atmosféru se starají retro prvky a tvary, inspirované nábytkovou tvorbou minulého století, měkké čalounění a jeho příjemné barvy. Zatímco konstrukce zůstávají poměrně křehké a subtilní, vlastní „polštáře“ na pohovkách přibraly na objemu. Také křesla přestala vyznávat úplně štíhlou linii, a nemusí jít zrovna o velkou odpočinkovou klubovku, ale i o čalouněná křesílka-židle k jídelnímu stolu.

Základ interiéru stále tvoří šedá a béžová, ale už nemusíte řešit dilema, který tón pro svůj byt zvolit, prostě je zkombinujete.

A ještě jeden důležitý prvek, který už tu kdysi byl a skoro zmizel: Je to ozdobný detail. Možná bude jednodušší ilustrovat ho u drobnějšího nábytku, ale i pohovky mají svoje dekoratéry. Značka Baccarat do nové kolekce vetkala křišťál v podobě různých pásků či třpytících se kamínků, Aston Martin pracuje se žlutým kovem a Fendi Casa svoji pohovku zkrášlila střízlivými velmi elegantními pásky se sponou.

Flexibilita má vždy přednost

Předností velké části pohovek jsou jejich možné variace a sestavy, které se dají rychle měnit, podobně přizpůsobivý je i ostatní nábytek, který si ukážeme příště.

Ta sofa, která jsou pevná a neměnná, mají zase velmi sofistikovaný tvar a tvoří potřebný solitér, který by v žádném interiéru neměl chybět.

Pokud jde o potahové materiály a jejich barvy, záleží jen na vás, jestli chcete klasiku a trvanlivost v podobě pravé kůže, nebo se řídíte spíš trendy. Tím letošním je podle společnosti Pantone Living Coral, podle firmy Dulux Spiced Honey. Ani jedné by v bytě neměla být přemíra, optimistická korálová se dává po troškách, aby zazářila, dobře vypadá i na stěně. Hnědě medová ve větší dávce by zase nepříjemně nudila. Ale když před korálovou stěnou bude pohovka s potahem v barvě „kořeněného medu“, bude to paráda. Je přece jasné, že obě protagonistky jsou velmi dobře kombinovatelné…

18.2.2019 10:30 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist