Jak se bydlí v exotickém Singapuru? V domě plném vody?

Vila na Maryland Drive v Singapuru je pohodlné místo k životu. Pojďte se podívat, jaké to je bydlet v moderní a přesto velni tradiční malajské budově, která je navíc doslova plná vody.

128201-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Singapur už dávno není místo, které bychom si měli spojovat jen s exotikou a dobrodružnými romány. Samotné město Singapur je superměstem západního střihu a tamní architektonická kancelář GUZ Architects je dalším důkazem jejího bleskového ekonomického růstu. Projekty GUS Architects jsou poučené nejnovějšími trendy a představuje velmi inspirativní spojení tradice s moderním přístupem k bydlení. Pojďte se podívat do klasického domu malajského stylu, který je ale takříkajíc přeložený do jazyka 21.století. A pokud uvažujete o bazénu na zahradě svého rodinného domu, tak si všimněte, jakým způsobem je tady pracováno s vodou!

Jak se dnes bydlí v domě plném vody

Tradiční městský dům malajského poloostrova má po čínském vzoru dvůr uzavřený minimálně dvěmi rameny obytné budovy. Dvůr je opatřený jednoduchou střechou z bambusu, která obyvatele chrání před slunečními paprsky. Budova je otevřená do zahrady, jenž má primárně okrasný a tedy nikoliv zemědělský charakter. GUZ Architects uzpůsobili tento způsob bydlení potřebám městského člověka dnešní doby.

Všimněte si, jakým způsobem je pracováno s vodní plochou. Na pozemku najdeme vodu v podobě bazénu, který je ale spíše na ozdobu, než na koupání. Čistě dekorativní roli má voda jako součást dvorany, kde vyplňuje prostor pod podlahovou krytinou. Podívejte se na fotografie dole pod článkem. Do třetice je voda přítomná také v samotné budově. Stěny suterénních místností jsou opatřeny okny, které mají výhled pod hladinu vody podobně, jako bychom se dívali do akvária.

Za pozornost stojí také dvouúrovňová zahrada. Zeleň a záhony nejdeme i na střešních plochách, díky čemuž celý dům připomíná palácovou stavbu s bohatými kaskádovitými zahradami. Pro tropické klima Singapuru je to ideální místo k životu. Dům poskytuje dostatek stínu a zeleně, stejně jako osvěžující vlhkosti. Jsou to nutné podmínky pro bydlení v tropickém pásmu.Vodní plochy na návětrné straně vzduch ochlazují a stinná místa na dvoře a v interiéru budovy se tak stávají snesitelně obyvatelná.

Red.
Foto GUZ Architects, Patrick Bingham Hall

2.8.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist