Jak řešit ložnici? Říkali jste, že tohle je váš styl!

Ložnice či místo na spaní je přirozeně zcela nezbytnou součástí obytného interiéru. Máme pro vás několik tipů a inspirací. V každém případě je pak dobré vybírat nejen podle praktických, ale také podle estetických či „pocitových“ parametrů, protože v ložnice se musíte dobře vyspat, to znamená uvolnit se, cítit se dobře, zrelaxovat a nabrat síly. Nechte se inspirovat!

127478-1100x618.jpg Celá galerie 8 Zdroj: archiv redakce

Jak řešit ložnici pro staré ?

Jinak bude vypadat ložnice pro mladý pár a jinak pro pár starších a mnohdy těžko mobilních lidí. Tady se rozhodně nehodí pořizovat sice efektní, na pohled atraktivní , ale zároveň problematickou nízkou postel, ze které se poměrně obtížně vstává. Pamatujte: alespoň 40 cm nad zemí!

Šatní a vestavěné skříně – fotogalerie

Jak řešit ložnici: studené a nebo teplé barvy?

Ložnice je klidovou místností a primárně je místem ke spaní, sekundárně pak budoárem. V ložnici byste si měli odpočinout. Teplé a nebo přímo expresivní či rovnou „vášnivé“ barvy jsou příjemné na pohled ale možná se opravdu dá doporučit spíše klidovější řešení. Tedy lépe „studenější“ barvy a s teplými doplńky.

TIP:
  nebojte se používat studené barvy a pokud budete chtít místnost trochu „ohřát“, pak můžete použít barevnou intimní lampu.

Nepřehlédněte – velká galerie ložnic

TIP 2: pro alergiky bude lepší méně textilií, ve kterých se dobře daří roztočům. Volte raději více snadno omyvatelných povrchů.

Romantika?

Pamatujte, že rudé hluboké tóny, množství textilních doplňků a svíček, to vše jsou hezké a smyslné dekorace. Zkuste ale třeba romantiku ala bílá barva, bílá jako jsou např. bílé svatební šaty, bílé růže. A bílá dovede bít také velmi elegantní, zvláště v kombinaci s kontrastní černou barvou.

Jak řešit ložnici: výrazné odlišení?

Zkuste jednu stěnu udělat tmavší, než ostatní, které mohou zůstat např. bílé, a pak na té tmavší stěně nechte třeba zasekat niku. Její nasvícení je velmi efektní.

TIP:
na druhé straně stěny, kde budete dělat niku, si udělejte šatní skříň, kterou můžete „zapustit“ do stěny, čímž v ložnice získáte objem, do kterému můžete zapustit niku.

Další inspiraci pro ložnici ve článku  Jakou chcete ložnici? Vyvarujte se chyb!

Red.
Foto Hanák nábytek, Bonaldo

18.2.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist