Jak proměnit industriální loft na útulný domov

Mnoho obyvatel měst považuje loftové bydlení s vyhlídkou na město za top, co se bydlení týče. Na trámech, cihlových zdech a dokořán otevřeném půdorysu bytu rozhodně něco je. Činí totiž život v městské betonové džungli mnohem schůdnější a zajímavější. Možná je to proto, že se zde často nabízí lepší výhled, nebo možná proto, že najít velký prostor k bydlení přímo ve městě, je stále těžší a těžší.

132979-1100x618.jpg Celá galerie 13 Zdroj: archiv redakce

Loftové bydlení ve většině případů představuje elegantní, moderní a často velmi útulné místo k životu ve městě. Někdy je však zapotřebí takový prostor dostatečně zabydlet a proměnit jej v místo, ze kterého se stane útulný domov. Jak to ale udělat, aby vám tyto prostory nabídly maximum a vy se zde cítili jako doma a méně jako v industriálním loftu? Zde je několik jednoduchých řešení.

Rozdělte byt na části

Jednou z hlavních výhod bydlení v podkroví je život blíže k volné přírodě. Nabízí se tu střešní terasy, které se dají zabydlet, střešní zahrady, které se dají osázet a v neposlední řadě také výhled na vrcholky stromů. Někdy je však zapotřebí upravit několik parametrů, aby byl váš prostor lépe organizován. Rozdělte je, ovšem ne tak, že byste v něm stavěli nesmyslně zdi. Postačí pouze oddělit jednotlivé „pokoje“ například oboustrannými knihovnami anebo prostorovými děliči. Tímto způsobem si můžete vychutnat pohodlí jednotlivých místností bez nikde nekončící hranice vedoucí od podlahy až ke stropu a stěnám.

Vypořádejte se se studeným průmyslovým dojem

Nejlépe z vašeho městského podkroví uděláte útulný byt pomocí spousty měkkých, pohodlných materiálů, jako jsou dlouhé volně splývající závěsy, obří koberečky a sekční pohovky s hromaděnými plyšovými polštářky. Vezměme si za své jedinečnou blízkost podlahy, posezení a nebojte se pro vaši největší prázdnou zeď zvolit třeba i komplikované nástěnné tapiserie, které přidají život holým cihlám, betonu anebo omítce.

Zaměřte se na osvětlení

Většina průmyslových loftů se může pochlubit obrovskými okny, která poskytují dostatek přirozeného světla po celý den, takže je ani nemusíte zakrývat, pokud jste dostatečně vysoko a nikdo vám nekouká do talíře! Místo toho buďte vděční za zdroj světla poskytnutý zdarma. Pro použití v noci vyzdobte váš loft  dostatkem měkkého osvětlení, abyste vyrovnali jistou tvrdost konstrukce budovy. Asijský styl papírových lamp a lustry umístěné strategicky před zrcadly pomohou rozjasnit váš velký prostor a přidají přátelskou domácí atmosféru vašemu domovu.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: decoist.com

27.2.2015 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist