Jak připravit koupelnu na jaro?

Jaro už nám zaklepalo na dveře. Nyní je tedy nejvyšší čas, abychom se pustili do jarního úklidu. Na počátku tohoto období si vedle ostatních místností vaší domácnosti také koupelna zaslouží trošku té pozornosti. Ovšem i úklid koupelny má svá pravidla. Jak ji tedy správně připravit na jaro?

111116-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Roztřídit, přeskládat, obnovit
Nejprve zaměřte svou pozornost na kosmetiku a další koupelnové nezbytnosti, které se vám přes zimu v koupelně nashromáždily. Prohlédněte tedy skříňku pod umyvadlem, popřípadě i další koupelnové zásuvky, a odstraňte z nich všechny krémy a šampóny, které jsou určeny pro zimní období a na jaře je nevyužijete. V tomto okamžiku je vhodné zkontrolovat jejich expirační dobu a vše prošlé vyhodit. Zbytek kosmetiky, který budete moci využít i další zimu, uschovejte na jiném, třeba i méně dostupném, místě. Vyprázdněný prostor pak opět zaplňte kosmetikou určenou pro jaro a léto. Pořádně prohlédněte také prádlo uskladněné v koupelně. Roztřiďte ručníky a ty ošoupané, roztrhané a vybledlé vyřaďte. Z koupelny také odstraňte teplé ponožky a další zimní maličkosti. Uvidíte, že místo, které tak uvolníte se vám bude hodit.

Odstraňte prach i ze špatně dostupných míst
Utřete zašlý prach ze zdí, ze stropu i ze špatně dostupných koutů vaší koupelny. Nezapomeňte, že se vám v koupelně přes zimu mohly nastřádat menší pavučinky nebo se ve vlhkém prostředí na některých místech objevila plíseň, kterou je třeba odstranit. Špína a prach se mohly usadit také na odvětrávání, takže se asi nevyhnete jeho rozebrání a důkladnému očištění.

Velká inspirativní fotogalerie jarních dekorací

Nezapomeňte na záclony
Máte-li v koupelně okno se záclonami nebo jako předěl ve sprchovém koutě používáte omyvatelný závěs, vyčistěte je. Můžete však také pořídit zcela nové s barevnými jarními vzory, které koupelnu oživí. Myslete také na umytí oken a naleštění zrcadel. To vám mohou usnadnit utěrky z mikrovlákna, které jsou k těmto účelům přímo dělané.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Na závěr úklid sprchy, toalety i umyvadla
Na konec ukliďte sprchu, toaletu a umyvadlo. Na tuto část úklidu se vám budou hodit mycí prostředky, hadr a gumové rukavice. Pro úklid toalety jsou vhodné také antibakteriální vlhčené ubrousky na jedno použití. Nic nezkazíte, když vyměníte starý záchodový kartáč za nový. Pak už jen umyjte stěny i vnitřek sprchy nebo vany a pořádně je propláchněte vodou. Místnost na závěr úklidu dobře vyvětrejte.

jarni%20uklid%20koupelny%201.jpg

Zdroj: archiv redakce

TIP: Nechce se vám utrácet spousty peněz za drahé specializované čistící prostředky? Ušetřit můžete, když do jarního úklidu zapojíte šikovné pomocníky jakými jsou třeba chytré prachovky či utěrky z mikrovlákna. Nečistoty v koupelně odstraníte také s pomocí roztoků z octa nebo směsi citrónu, soli a vody, což je nejen levnější, ale také ekologičtější řešení než obvyklá chemie.

Klára Beščecová
Foto: Quickandsimple.com, Hellobeautiful.com, Sheknows.com, Bigbathroomshop.co.uk, Therenewableplanet.com, Global-changes.com

7.4.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist