Jak pohodlně usadit rodinu i uložit návštěvy?

Výběr sedací soupravy je většinou záležitost, která vyžaduje rodinnou poradu a připomínky i požadavky všech jejích členů. Nejen, že to není zrovna laciná záležitost, ale především jde o to, že se chystáte pořídit vašemu obýváku dominantní prvek – tedy jako byste si pořizovali nového člena rodiny.

Stává se často, že očekávaná návštěva přátel a rodiny, které jste již delší dobu neviděli, zkrátka přeroste v neočekávané provizorní nocování všech zúčastněných návštěvníků.  Kam je pak uložit, když zrovna nevlastníte domek pro hosty jako v americkém sitkomu anebo nemáte volné pokoje v bytě? Zpravidla v těchto případech přichází na řadu rozkládání pohovky.

Najít dobrou sedačku, která solidně poslouží i na spaní není vůbec jednoduché.   Tak předně nezapomínejme na fakt, že na nábytku, vytvořeném mimo jiné i pro účely  spaní by se mělo především spát dobře a pohodlně. Pohodlí skýtá kupříkladu každá pohovka, či sedačka, mající pevnější matracové čalounění a silnější vrstvu mi svrchním pláštěm a pružinami.

Při koupi je důležité také otestovat, zda je jednou z vlastností vámi vybraného modelu pohovky také snadná manipulace s rozkládacím mechanismem a obecně celková  kvalita matrací.

V případě pohovek je vhodným řešením kůže (nikoliv koženka) nebo odnímatelný potah., který lze v případě potřeby vyprat anebo nechat profesionálně vyčistit. Multifunkčnost je v malých bytech rozhodujícím kritériem. Pokud to není nutné, nedejte nikdy přednost designu před komfortem při sezení a vždy promýšlejte, jak často asi u vás budou hosté nocovat.

Lucie Sýkorová

Foto: Homedit.com

16.7.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist