Jak pěstovat orchideje – skvělé tipy pro vás

Květiny dodávají interiéru neopakovatelnou atmosféru, a pokud se o ně umíte starat, prospívají a zkrášlují domov pestrými barvami. Jenže každá rostlina potřebuje speciální péči a nejvíce to platí o královnách pokojových rostlin – orchidejích. Pokud s nimi stále bojujete, už nemusíte. Máme pro vás tipy, po kterých budou vaše orchideje v super kondici.

130850-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Orchideje stokrát jinak
Výskyt rozličných druhů této květiny je ohromující. Jen málo květin se může pyšnit tolika druhy, barvami a tvary. Jejich původním prostředím jsou tropické deštné pralesy, kde rostou povětšinou ve výši stromů. Své místo ale mají téměř po celém světě. V mírném pásu jsou to rostliny pozemní. V říši orchidejí je zastoupeno zhruba 17 000 druhů a 850 rodů. Jen v České republice se můžeme setkat se čtyřiadvaceti z nich – například se Vstavačem, Běloprstkou či Jazýčkem.

Tělo orchideje
Nejkrásnější částí orchideje je bezesporu květ. Vyskytuje se buď samostatně, nebo v podobě členitého květenství, jemuž se říká také laty, hrozny, okolíky, klasy či hlávky. Listů se u rostlinky vyskytuje také hned několik typů. Jde o lístky jednoduché, řapíkaté nebo přeslenité. Jejich čepele jsou ploché, žlábkovité a často se můžeme setkat i s listy svinutými.

Směle do toho
Stále si nejste jisti, jak na to? Není nic jednoduššího, než navštívit nejbližší prodejnu Hornbach. „Před pěstováním orchidejí má spousta lidí respekt. Nevědí jak na to a nechtějí květině ublížit. Není však potřeba se bát, v prodejně Hornbach jim vyškolený personál poradí, jaký typ rostliny vybrat i jak se o ni starat,“ uvádí David Kolář, marketingový ředitel společnosti Hornbach.

V období od 1.10. do 1.11.2014  se na všech prodejnách Hornbach můžete seznámit s přípravky na péči o orchideje, vybrat si z pestré škály  orchidejí a dalších květin a poradit se s odborníky o nejlepším způsobu pěstování

 


5 tipů na pěstování orchidejí od odborníků společnosti Hornbach:

1. Zvolte takový druh orchideje, kterému bude vyhovovat prostředí v místnosti, kterou bude zdobit. Každá orchidej má jiné nároky.

2. Pořiďte si kvalitní zeminu pro pokojové rostliny či přímo pro orchideje a hnojivo s vyšším obsahem draslíku a fosforu. Květina se vám za správnou výživu odmění krásnými květy.

3. Rostlinu je ideální umístit do východního okna. Nevystavujeme ji tak zbytečně ostrým paprskům, které jí škodí.

4. Rostliny namísto zalévání roste a zhruba jednou za týden květináč ponořte zhruba na 20 minut do kbelíku s vlažnou vodou. Ve vegetačním období rostlina ve vodě ocení kapalné hnojivo.

5. Rostlinku jednou za 2-3 roky přesaďte do speciálního substrátu. Po delším čase původní zemina přestává plnit svou funkci.


Více tipů a další cenné rady na pěstování orchidejí najdete i na Hornbach – svět orchidejí

hornbach_logo.jpg

Zdroj: archiv redakce
27.10.2014 10:28

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist