Jak odhlučnit panelový byt?

Bydlíte v panelovém bytě a máte hlučné sousedy? Přemýšlíte o odhlučnění? Nevíte, jak to provést? Především to nechte na odbornících. Kvalitní odhlučnění bytu vás rychle zbaví nepříjemného hluku od sousedů a navždy zpříjemní bydlení vám i vašim sousedům.

Odhlučnění bytů je poměrně žádaným typem rekonstrukce starších panelových bytů. Zaměřuje se především na zdi, strop, okna, dveře a podlahu. Co se týče stropu, používají se sádrokartonové podhledy s minerální vlnou, které navíc pomáhají ukrýt nedostatky a zabudovat osvětlení. Jinou metodou je použití polystyrenových desek, které se připevní na strop. Nevýhodou tohoto řešení je nižší estetická hodnota. Polystyren se jednoduše hodí spíše do kanceláří, ale v běžné domácnosti příliš krásy nenadělá. Sádrokarton se dá naopak lépe vzhledově upravit a má mnohem vyšší odolnost proti mechanickému poškození. U stěn se používají zvukoizolační panely, které se lepí na zeď a dále upraví nebo akustické předstěny postavené před stávající zeď. Kostru takové stěny tvoří hliníkové profily, které nepřenáší dále zvuk do podlahy, stěn ani stropu. Jako vhodnou alternativu k sádrokartonu lze použít také dřevěné nebo korkové obložení s celulózovou izolací.

Velká inspirativní fotogalerie ložnic

Vyzkoušejte plovoucí podlahy
Jak se zbavit hluku přenášeného přes podlahu? Jedním z řešení je využití plovoucí podlahy. Tady je třeba zvolit správný druh podlahoviny, kterou tvoří nášlapná vrstva, roznášecí vrstva například v podobě OSB desky, překližky, sádrokartonu, dřevotřísky či betonu a izolační vrstva s akustickou izolací. Jako nášlapnou vrstvou lze zvolit téměř cokoliv od parket, PVC, dlažby, koberce až po vlysy a do akustickoizolační vrstvy je ideální použít skleněná nebo čedičová vlákna.

Text: Martin Sůkal
Foto: lifehacker.com, soundservice.co.uk, soundproofingtips.com, simprolit.ru, alibaba.com, rojaksite.com, iqsdirectory.com, diytrade.com, fs-yingzhe.en.made-in-china.com, amadeus-equipment.co.uk, soundtect.com, archiproducts.com, avcomposites.com, keepitquiet.co.uk, soundservice.co.uk, soundproofingcompany.com, rdp-design.co.uk, noise-busters.co.uk, avforums.com

15.1.2013 12:29

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist