Jak navrhnout společenskou kuchyň

Patříte mezi čilé hostitele častých návštěv? A také u vás vaši přátelé a známí nejčastěji hnízdí v kuchyni, třeba už jen proto, že je to místnost, v níž bývá umístěn kávovar či prostor, kde se zpravidla nejméně trestá kuřácká neřest? Pokud se u vás takříkajíc „dveře netrhnou“, pak byste si neměli nechat ujít následující článek.

119159-1100x618.jpg Celá galerie 29 Zdroj: archiv redakce

Jak už bylo řečeno, mnoho domácností uvádí  své hosty k posezení do kuchyně – pravda, nepočítáme zámožnější spoluobčany, kteří mají k takovým společenským  privátům přímo zařízené salony, herny, party haly apod.  Možná právě proto se kuchyni přezdívá „srdce domu“.

Stěhujete se? Plánujete rekonstrukci anebo se zkrátka jen chystáte oživit váš domov menší přestavbou? Jsou-li u vás „přátelské sleziny“ dnes a denně, pak dejte na nás a zaměřte se na kuchyň, ze které vašim známým spadne čelist a přitom tato místnost neztratí na své funkčnosti ani trochu. Jaká tedy společenská kuchyň může být?

Sofistikovaná

Zapojte vaši šedou kúru mozkovou před instalací pracovní kuchyňské desky. Vždy se zamyslete nad tím, že připravit pohoštění pro hromadu lidí zabere nějaké to místo a ještě vám musí zbýt kousek prostoru pro odkládání špinavých šálků a sklenic. Deska by proto měla být dostatečně dlouhá a široká.  Její materiálovépovrchové zpracování je lépe vybírat z odolných a snadno kombinovatelných materiálů jako je granit, umělý kámen nebo poddajný mramor.

Kompaktní…

Libujete si v designových vychytávkách anebo vás k tomu přímo nutí nevelké dispozice vašich interiérů? Nebojte se závěsných kuchyňských systémů či vyklápěcích komponentů pracovní desky, které dovedou i krátkou kuchyňskou linku prodloužit o několik metrů.

Technologická…

Dostatečný počet zásuvekkuchyni by neměl vystačit jen na pohlcení prouduchtivých spotřebičů, ale myslete také na to, kolika vašim přátelům, kteří přijdou posedět se  vybije telefon, nebo vám budou chtít ukázat fotky z dovolené na notebooku. Nespoléhejte na rozdvojkyprodlužovací kabely, mohlo by dojít ke zkratu a tím k vyhození pojistek třeba i v celém domě, a to jen díky jedné přecpané zásuvce. Přidáním dvou nebo tří zásuvek rozhodně nic nezkazíte.

Zářivá…

Ke zářivému večírku nebo posezení patří také dostatek světla. Budete si chtít zahrát karty což se bez světla neobejde nebo i jen prosté čtení čehokoliv vyžaduje slušné osvětlení. Nemusíte mít ani stropní lustr uprostřed místnosti, to je celkem pasé. Ideální je klenutá obří lampa vedoucí z rohu do středu místnosti.

Kuchyňské linky: inspirativní fotogalerie

Otevřená…

Určitě při přípravě jednohubek oceníte, když si při tom budete moci s přáteli povídat, proto se nejlépe hodí otevřené kuchyně do tvaru „U“ nebo kuchyňské linky s dostatečně prostorným ostrůvkem, který vám umožní jak přípravu drinků apod., tak i družnou komunikaci s přáteli a kolegy.

Lucie Sýkorová

Foto: kokopelia.com, freshome.com, businessinsider.com, murphybrothers.com, graphicsfairy-diy.com, timberworx.ca, tastekitchensadelaide.com.au, grasiemercedes.com, wanlanddevelopment.com, blog.medialab3dsolutions.com, dwell.com, styleathome.com, designshuffle.com, wallpaperdev.com, omegaplc.co.uk, decoracionatualcance.com, decoracionydisegno.blogspot.com, furniture.trendzona.com, svenskfast.se, verticallaunch.com

13.5.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist