Jak na předsíň

Ať už je vaše předsíň příliš dlouhá, úzká nebo malá, vždy je a bude vstupem do vašeho domova a tedy i prvním místem, které vy nebo vaše návštěvy uvidíte, když otevřete vstupní dveře. Zde je několik tipů, které vám poradí, jak takovou předsíň zpříjemnit.

132340-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Předsíň by neměla být přeplácaná
Lidé občas ve snaze předejít tomu, aby jejich předsíň nepůsobila nudně, zanedbaně a přehlédnutelně, celý prostor zahltí nepotřebným vybavením a přehnanými dekoracemi. Přitom někdy postačí několik málo solitérů. Jednoduchým, ale důležitým elementem předsíně, je zrcadlo, které dokáže vizuálně zvětšit prostor a vnést do něj odraz denního světla z místnosti s okny. Při vybavování nábytkem mějte na paměti především fakt, že předsíň by měla zůstat dostatečně průchozí. Zkuste tedy více poliček a věšáčků umístit na stěny než zahltit prostor, kudy se chodí.

Jak předsíň zpříjemnit?
Nejsnadnější způsob, jak dosáhnout příjemnějšího dojmu z vaší předsíně, je využívání barev.  Zaměřte se jednak na barevnou výmalbu stěn, ale také na různé barevné doplňky. Pokud se předsíňka rovnou napojuje na úzkou tmavší chodbu, vsaďte na světlejší barvy a nezapomeňte ji dostatečně osvětlit. V případě, že vaše předsíň působí více jako vstupní hala, je otevřená a dostatečně osvětlená denním světlem, troufněte si i na výrazné barvy a to jak na stěnách, tak také v dekoracích. Po celé její délce třeba položte stylový koberce se vzorem. Zvolíte-li odvážnější barvy nebo tapety na stěny, pak je vhodnější volit neutrální barvy na podlahové lišty a dveřní rámy.

Velká fotogalerie předsíní

Méně je někdy i více
Předsíně, které těsně přiléhají k další místnosti jako je třeba kuchyně či obývací pokoj nebo jimi lze projít na prosklenou terasu, není třeba vybavovat mnoha dekoracemi. V takovém případě si vystačíte s jedním nebo dvěma výraznějšími kousky v podobě většího obrazu, zrcadla ve výrazném rámu nebo oblíbené sochy. Při vybavování předsíně je dobré mít na mysli, že jejím hlavním účelem je příjemné přivítání při vstupu do vašeho domova, dostatečně funkční vybavení pro pohodlné odložení kabátu či klíčů a především pak nasměrování majitelů i hostů k průchodu do dalších místností.

Zařizování předsíně se může někdy jevit jako složitější, než ve skutečnosti je. Využijete-li těchto několik jednoduchý triků a budete-li se řídit možnostmi, které vám vaše předsíň nabízí, jistě ji dovedete přetvořit v příjemný prostor, který není pouhou nutností v bytě či domě.

Čtěte také:

Tipy na sedací nábytek do malého obýváku

Efektivní využití prostoru pod schodištěm

Jídelní stoly, které jste ještě neviděli

Klára Beščecová
Foto: Homeklondike.com, Freshome.com, Carpettheworld.org, Architecturas.com, Trendszine.com, Jdesigngroup.com

25.5.2011 12:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist